Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 maja 2019 roku
Izydora, Juliusza, Lucjana, Magdaleny

SZTANDAR DLA DĄBROWSKICH STRZELCÓW

4 marca 2019 | 1 komentarz

3 marca br. Dowództwo Jednostki Strzeleckiej 2083 im. gen. Mariana Kukiela zorganizowało Powiatowe Obchody z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem Proboszcza dąbrowskiej Parafii a zarazem Kapelana Jednostki – ks. Stanisława Cyrana. Podczas Mszy Świętej został poświęcony sztandar Jednostki ufundowany przez Społeczności- Mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej oraz Strzelców.


Po Mszy Świętej pododdziały oraz zaproszeni goście przeszli się na plac przed Pomnikiem w Parku Miejskim im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła się od złożenia meldunku przez Dowódcę uroczystości sierż. ZS Krzysztofa Stalmacha do Komendanta Głównego Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego – insp. Marka Matuły.

Uroczystość wręczenia i oficjalnego przekazania sztandaru Jednostce JS-2083 w im. Gen. Mariana Kukiela w Dąbrowie Tarnowskiej poprzedził przegląd pododdziałów oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego. Rodzice Chrzestni Sztandaru w osobach: Pana Wiesława Krajewskiego – Posła na Sejm RP oraz Pani Zofii Stalmach wręczyli sztandar Komendantowi Głównemu, który następnie Komendant Główny przekazał sztandar Dowódcy Jednostki sierż. Tomaszowi Żygule. W czasie uroczystości nastąpiła przysięga na sztandar Jednostki. Następnie został odczytany Rozkaz Komendanta Głównego z awansami na wyższe stopnie strzeleckie.

Po uroczystości zaproszeni goście udali się na poczęstunek w Domu Parafialnym zorganizowanym przez ks. Stanisława Cyrana.

chor. Tomasz Żyguła
Dowódca Jednostki JS-2083

Galeria zdjęć 

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 12 marca 2019 o 14:51
    .. :
    Gratulacje
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)