Środa, 8 maja 2024 roku
Dezyderii, Marka, Michała, Piotra, Stanisława

Trójbój lekkoatletyczny

11 maja 2011 | Brak komentarzy

11 maja  na obiektach  Sz.P. Nr 1  w Dąbrowie Tarnowskiej   zostały przeprowadzone  zawody lekkoatletyczne  dla uczniów  szkół  podstawowych  klas III – IV.

Mistrzostwa Gminy w trójboju lekkoatletycznym  indywidualne i drużynowe. W zawodach  startowały reprezentacje szkół  oddzielnie  w kategorii  dziewcząt i   chłopców.

W programie zawodów   był bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową  i skok w dal.

W kategorii dziewcząt  tytuł Mistrza Gminy   zdobyła drużyna  ze Sz.P. w Smęgorzowie  – 304 pkt .

Skład zwycięskiej  drużyny  prowadzonej  przez  Stanisława  Jarmułę:  Katarzyna Bator, Małgorzata Ryczek, Paulina Ryczek, Justyna Taraska, Natalia Zych.

V-ce  Mistrz  Gminy –  dziewczęta  ze Sz.P. Nr 1  w Dąbrowie Tarnowskiej – 296 pkt

III miejsce  – Sz.P. Nr 2  w Dąbrowie Tarnowskiej  – 231 pkt .

Indywidualnie  tytuł Mistrza Gminy  zdobyła Wiktoria  Pogonowska- 98 pkt ,która   reprezentowała     drużynę  ze  Sz.P. Nr 1  w Dąbrowie Tarnowskiej.

II miejsce i tytuł V-ce Mistrza  Gminy zdobyła  zawodniczka  z 79 pkt  Katarzyna  Bator ze  Sz.P.  w Smęgorzowie.

III miejsce   Karolina Kozaczka ze Sz.P.  Nr 1  Dąbrowa Tarnowska  ,również 79 pkt .

Przegrała w dogrywce   2 rzutów piłeczką palantową  różnicą  1 m .

Wyniki  chłopców:

Do rywalizacji  stanęło  6  drużyn.

Mistrzem Gminy  została   drużyna ze Sz.P. Nr 1  w Dąbrowie Tarnowskiej   zdobywając  381 pkt .

Drużyna  prowadzona  przez   Krzysztofa Niemca w składzie: Hubert Siedlik,  Hubert Łapa, Mateusz Starzyk, Sebastian  Cetner  i Jakub Kot.

II miejsce i tytuł   V-ce Mistrza Gminy   z 303 pkt  zdobyła   Sz.P. w Lipinach .

III  miejsce – 263  pkt –  drużyna chłopców  ze Sz.P. Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej .

Indywidualnie tytuł  Mistrza Gminy wywalczył  uczeń  Sz.P. Nr 1  Dąbrowa Tarnowska   Hubert Łapa  zdobywając  111 pkt .

II miejsce   i tytuł  V-ce Mistrza   Gminy  ze 106 pkt   zdobył  Konrad Starzec z  Sz.P. w Lipinach.

III miejsce –  93 pkt – Hubert  Siedlik ze Sz.P. Nr 1  Dąbrowa Tarnowska.

Zdobywcy miejsc   I – III drużynowo i indywidualnie   otrzymali dyplomy,  medale  i puchary, które  wręczała   w imieniu  Burmistrza Dąbrowy  Tarnowskiej    sędzia  główny zawodów  Beata Chmielewska.