Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

30 października 2022 | Brak komentarzy

Powiat dąbrowski na sportowo rozpoczął świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W ostatnią sobotę października na boisku sportowym przy I Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Tarnowskim rozegrano turniej piłki nożnej.

Dzisiaj duże sportowe wydarzenie w powiecie dąbrowskim. Święto Niepodległości 11 listopada corocznie obchodzimy nie tylko patriotycznie, kulturalnie, ale też na sportowo. Realizujemy projekt Urzędu Marszałkowskiego „Małopolska na sportowo” i dziś w I Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Tarnowskiej na boisku ze sztuczną trawą rozgrywamy turniej – mówi Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.

Do udziału w nim stawiło się siedem drużyn.

Odkąd ten turniej istnieje to nasza drużyna zawsze była na ten turniej zapraszana. Zawsze podejmujemy rękawicę i uczestniczymy w tym turnieju z różnym szczęściem. Mieliśmy i zwycięskie turnieje i pozostałe miejsca. Jest to taka możliwość spotkania się z lokalnymi przedsiębiorcami, lokalną społecznością i w sposób odświętny, sportowy uczcić rocznicę patriotycznego święta – wyjaśnia Marek Bator, Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jesteśmy aby uczcić Święto Niepodległości. Jest to fajna inicjatywa, miło nam, że jesteśmy tutaj, że wspieramy taką inicjatywę – dodaje Paweł Laska z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wśród drużyn oprócz strażaków i policjantów w turnieju wzięli też udział samorządowcy, czy przedsiębiorcy. Po raz pierwszy zagrała też drużyna geodetów. Turniej rozgrywany jest od 2008 roku. Wydarzenie odbywa się dwa razy w roku w okolicy 11 listopada i 3 maja. Obecnie to już 28 tego typu spotkanie.

Na boisku przy I Liceum jak co roku odbywa się turniej niepodległościowy w piłkę nożną, nazywany samorządowym, chociaż drużyny są różne – zaznacza Michał Wolak, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na najlepsze drużyny czekały puchary i pamiątkowe medale.

Tarnowska TV


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)