Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

Turniej szachowy o Puchar Fundacji „Cordare”!

19 kwietnia 2017 | Brak komentarzy

22 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 w hali widowiskowo – sportowej im. Agaty Mróz w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się, zapowiadany już wcześniej na łamach e – Kuriera Dąbrowskiego, otwarty turniej szachowy.

Już ok. 100. osób z Powiśla Dąbrowskiego chce spróbować swoich sił w szachach, a każda z nich powalczy o Puchar Fundacji „Cordare”. Organizatorzy w dalszym ciągu przyjmują zgłoszenia na tę wyjątkową imprezę w Dąbrowie.

Fundacja non – profit „Cordare” nie pozwala o sobie zapomnieć i działa w zgodzie z hasłem przewodnim, dając serce na rozmaitych polach działalności społecznej. Był już udany bal charytatywny i rozdanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów; przyszedł więc czas na inną inicjatywę, skierowaną również przede wszystkim do młodzieży. Tym razem fundacja organizuje otwarty, nieodpłatny turniej szachowy o puchar „Cordare”.

Inicjatywa ma wymiar ogólno – edukacyjny. Chodzi o propagowanie kultury spędzania wolnego czasu wśród młodzieży, zwłaszcza że gra w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi młodych – kształtuje umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia, poprawia pamięć i koncentrację, rozwija wyobraźnię przestrzenną, zwiększa aktywność umysłową oraz rozbudza zdolności twórcze.

Szczegóły dot. zapisów na turniej można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej fundacji: www.cordare.pl

Można spróbować swoich sił w tych szlachetnych potyczkach niezależnie od umiejętności gry w szachy i przynależności do różnych grup wiekowych. Więcej – organizatorzy nie kryją, że impreza ma również wymiar integracyjny, rodzinny i międzypokoleniowy, choć inicjatywa jest skierowana głównie do młodych.

Sędziami turnieju będą: Agnieszka Kot, Kinga Gąciarz – Wójcik oraz Jerzy Kuca.

Zawodnicy będą walczyć o nagrodę główną – Puchar Fundacji „Cordare” oraz puchary: dla najlepszego zawodnika Powiśla Dąbrowskiego, najlepszego juniora turnieju, najlepszego duetu rodzinnego. W każdej z tych kategorii przyznane zostaną także puchary za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca.

Fundacja „Cordare” chce również przyczynić się do popularyzacji gry w szachy wśród młodych w regionie. Stąd jej Zarząd ustanowił dodatkowo roczne stypendium w wysokości 1000 zł dla najlepszego juniora Powiśla Dąbrowskiego (nie może mieć ukończonego 18 roku życia).

Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowano ciepłe posiłki i napoje.

Fundacja „Cordare” dziękuje wszystkim, którzy służyli pomocą w organizacji turnieju, okazali życzliwość i wsparcie oraz ufundowali puchary: posłowi Prawa i Sprawiedliwości Wiesławowi Krajewskiemu, posłowi do Parlamentu Europejskiego Czesławowi Siekierskiemu (Polskie Stronnictwo Ludowe), promotorowi gry w szachy Jerzemu Kucowi, burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofowi Kaczmarskiemu oraz kierownikowi Referatu Kultury Fizycznej i Sportu Piotrowi Zającowi.

Fundacja „Cordare” ma nadzieję, że turniej stanie się rodzinnym świętem Powiśla Dąbrowskiego i wpisze na stałe do kalendarza imprez kulturalnych regionu.

W tym miejscu można znaleźć listę startową zawodników zgłoszonych do turnieju:

http://www.chessarbiter.com/turnieje.php?rok=2017&nazwa=cordare&miejsce=&status=wszystkie&wojewodztwo=wszystkie&typ=wszystkie&rodzaj=wszystkie&szukaj=Wyswietl+turnieje

plakat

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)