Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

18 lutego 2023 | Brak komentarzy

W dniach 20-26 lutego 2023 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Jest ona związana z obchodzonym corocznie Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on przypominać o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Od poniedziałku 20 lutego br. do niedzieli 26 lutego br. w godzinach od 6.00 do 22.00 wyznaczeni policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej będą udzielali porad prawnych osobom zainteresowanym, dotyczących głównie praw pokrzywdzonych i możliwości ich realizacji w konkretnych przypadkach.

Dyżury w ramach przedsięwzięcia wyznaczył również Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej (więcej informacji pod adresem: https://www.dabrowatar.sr.gov.pl/tydzien-pomocy-osobom-pokrzywdzonym-przestepstwem-ogloszenie,new,mg,1.html,791).

W dniach od 20 lutego do 26 lutego 2023 roku w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej ul. Wyszyńskiego 2 w godzinach od 13:00 do 15:30 dyżurni prokuratorzy i asystent będą udzielać bezpłatnie porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Aktualna lista organizacji dostępna jest na stronie: funduszsprawiedliwości.gov.pl

fot. archiwum


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)