Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

UHONOROWANA ZA POMOC SĄSIEDZKĄ

20 kwietnia 2023 | Brak komentarzy

W Radgoszczy podczas ostatniej sesji Rady Gminy uhonorowano Małgorzatę Białas za sąsiedzką pomoc w ratowaniu życia, zdrowia i mienia.

Bohaterka wydarzenia błyskawicznie zareagowała na pożar rozprzestrzeniający się w domu radnego Marka Biela. Ostrzegła przed niebezpieczeństwem domowników, powiadomiła odpowiednie służby oraz sąsiadów.

W krytycznej sytuacji zachowała pani spokój i rozwagę. Nie mam wątpliwości, że tak wspaniałą postawę należy docenić i promować jako wzór społecznej wrażliwości – podkreśla wójt Marek Lupa.

Pani Małgorzata otrzymała od władz samorządowych gratulacje, kwiaty i symboliczny mundur strażacki. Okolicznościowy upominek przekazał także st. kpt. Marek Bator, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, który podkreślał wzorcowy sposób postępowania.

Pomogłam na tyle, ile mogłam – skromnie komentuje pani Małgorzata.

Radny Marek Biel nie krył wzruszenia i wdzięczności zarówno dla sąsiadki, jak i strażaków, którzy przeprowadzili profesjonalną akcję gaśniczą, minimalizując straty.

Szczęście w nieszczęściu, że do pożaru nie doszło w nocy, ponieważ dokładnie nad moją głową było zarzewie ognia. Dziękuję za wszelką otrzymaną pomoc, także ze strony gminy i ośrodka pomocy społecznej – mówi Marek Biel.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)