Dzisiaj:
Środa, 17 lipca 2024 roku
Aleksandra, Bogdana, Julietty, Leona, Marceliny

UPAMIĘTNIENIE CMENTARZA ŻYDOWSKIEGO

29 października 2023 | Brak komentarzy

8 listopada 2023 r. o godz.12:00 na cmentarzu żydowskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się niezwykła uroczystość upamiętnienia tego miejsca.

Inicjatorem i głównym organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie we współpracy partnerskiej z Dąbrowskim Domem Kultury. Koordynatorem jest Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK, administrator OSK, kustosz i przewodnik muzealny po dąbrowskiej synagodze.


Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach projektu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe” współfinansowanego przez Liechtenstein, Islandię i Norwegię w ramach Funduszu EOG i ze środków krajowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kluczowym momentem uroczystości będzie położenie symbolicznych kamyczków na nagrobkach (zgodnie z żydowską tradycją pogrzebową) oraz zapalenie zniczy pod Pomnikiem Ofiar Holocaustu.

Wydarzeniu towarzyszą warsztaty edukacyjne dla czterech grup wiekowych dzieci i młodzieży szkolnej, prowadzone przez Monikę Chojnacką – edukatora z Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Odbyły się one w OSK 26-27 października.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)