Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 roku
Antoni, Jan, Rościsław

VIII DĄBROWSKA DĘBOWA JESIEŃ

28 listopada 2021 | Brak komentarzy

Za nami dwudniowy cykl halowych turniejów piłki nożnej w ramach VIII Dąbrowskiej Dębowej Jesieni, których organizatorem był gospodarz Football Academy Dąbrowa Tarnowska we współpracy z Urzędem Miejskim.

Doborowa obsada turnieju zapewniła widzom zgromadzonym w dąbrowskiej hali im. Agaty Mróz sportowe emocje na najwyższym poziomie.

27 listopada swoje zdolności piłkarskie zaprezentowali zawodnicy z roczników 2010 i 2011, zaś 28 listopada mogliśmy oglądać młodych piłkarzy z roczników 2012 i 2013.

Podczas dwóch dni halowych rozgrywek zaprezentowały się drużyny:

Stal Mielec

TARNOVIA

Kabel Kraków

Stal Rzeszów (zwycięzca turnieju w roczniku 2011)

Metal/Błękitni Tarnów

ABC Futbolu Bochnia

AP English Football

Westovia Tarnów

Unia Tarnów (zwycięzca turnieju)

Gospodarz rozgrywek – Football Academy Dąbrowa Tarnowska.

– To już ósmy rok tej cyklicznej imprezy, na pewno największej piłkarskiej w powiecie dąbrowskim, która gromadzi podczas dwóch dni blisko 250 zawodników. Rywalizują drużyny z południowej Polski. Przez te osiem lat gościły u nas naprawdę uznane drużyny, bo były tu: Wisła Kraków, Cracovia, Legia Warszawa, Stalowa Wola, Zagłębie Sosonowiec – drużyny które występują na co dzień w seniorskiej piłce na poziomie ekstraklasy. Towarzystwo jest doborowe i poziom, zarówno sportowy jak i organizacyjny, na tyle ciekawy, że uznane drużyny chętnie do nas przyjeżdżają, do Dąbrowy Tarnowskiej. Na pewno dużym atutem jest też hala, bo mamy piękną, okazałą halę w Dąbrowie Tarnowskiej, na której bardzo dobrze się gra, rodzice zawodników mogą oglądać mecze i kibicować. Nazwa Dąbrowskiej Dębowej Jesieni wzięła się od symbolu Dąbrowy Tarnowskiej. Z Krzysztofem Orwatem z Urzędu Miejskiego wymyśliliśmy takie coś, nazwa się przyjęła i stała się rozpoznawalną marką w całym regionie. Zawsze turniej dzielimy na cztery kategorie wiekowe. W sobotę rywalizował rocznik 2010 i 2011 – zawodnicy urodzeni w tych rocznikach, a w niedzielę 2012 i 2013. Zawodników rywalizujących z rocznika 2013 jeszcze nie było na świecie, kiedy odbywała się pierwsza Dąbrowska Dębowa Jesień. Cieszy nas, że ten turniej już tyle lat trwa. Głównym organizatorem turnieju jest dąbrowska szkółka piłkarska Football Academy, która działa już od dziewięciu lat w Dąbrowie Tarnowskiej i chcemy mieć taką imprezę, która będzie rozpoznawalną marką. Oczywiście nie odbywałoby się to na takim poziomie, bo jest dużo nagród, medali, pucharów dla uczestników, gdyby nie wsparcie finansowe stałych sponsorów; gdyby nie było również przychylności gminy, która udostępnia halę sportową i dzięki zaangażowaniu rodziców zawodników, którzy przygotowują catering i zapewniają posiłki. Każdy zawodnik otrzymuje pamiątkowy medal, najlepsza drużyna otrzymuje puchar, a najlepsi zawodnicy –  indywidualne nagrody; są dodatkowe wyróżnienia – powiedział Robert Antosz, prezes UKS Football Academy Dąbrowa Tarnowska.

Puchary dla najlepszych drużyn, nagrody i medale dla zawodników rozdał sekretarz gminy Stanisław Ryczek, który pogratulował młodym sportowcom i wyraził radość, że w Dąbrowie Tarnowskiej, na hali im. Agaty Mróz odbywa się impreza sportowa tej rangi.

us  

 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)