Dzisiaj:
Środa, 30 września 2020 roku
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor, Wiktoriusz, Zofia

W POWIECIE TARNOWSKIM PIERWSZY CHŁOPIEC

2 stycznia 2020 | Brak komentarzy

Ma 52 centymetry i waży 2 800 gram. Pierwsze dziecko w 2020 w powiecie tarnowskim to chłopiec. Przyszedł on na świat 15 minut po przywitaniu nowego roku w Centrum Zdrowia Tuchów.

Już wiadomo, że pierwsze dziecko mieszkańców Chojnika będzie miało na imię Tymon. Na Porodówkę Nowej Generacji w Tuchowie mama chłopca – pani Justyna – wraz z mężem trafiła w ostatni dzień 2019 roku przed godziną 20:00. Poród odbył się siłami natury.

Mama w celu łagodzenia bólu korzystała z gazu wziewnego, składającego się z tlenu i podtlenku azotu. Gaz nazywany rozweselającym nie eliminuje bólu, jednak znacznie zmniejsza jego odczuwanie. Co ważne to sama kobieta może dawkować sobie jego użycie i podejmować decyzję o tym, kiedy zażyć kolejną dawkę. Do plusów metody należy też zaliczyć szybkość działania. Efekty można zauważyć już po 10 wdechach. Z punktu widzenia medycznego istotny jest fakt, że sposób ten nie powoduje zwiotczenia mięśni macicy – a tym samym nie ma wpływu na akcję porodową. Dodajmy, że Tymon otrzymał po urodzeniu 9 punktów w skali Apgar.

To niezapomniane uczucia i ważna pomoc dla żony. Polecam wszystkim przyszłym tatom wsparcie partnerek podczas porodu. Wrażenia są nieporównywalne z czymkolwiek innym. Tak o swojej obecności podczas porodu mówi pan Tomasz – tata chłopca.

Rodzice Tymka wybrali Tuchów na miejsce porodu ze względu na dobre opinie na temat Porodówki Nowej Generacji w swoim środowisku. Przypomnijmy, że Centrum Zdrowia Tuchów realizuje program Dobry początek. Dzięki niemu już podczas ciąży przyszłe mamy, w ramach bezpłatnych, nieinwazyjnych badań prenatalnych, mogą się upewnić, że dziecko rozwija się prawidłowo.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)