Dzisiaj:
Środa, 29 listopada 2023 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

WIECZÓR POETYCKI

20 września 2022 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na wieczór poetycki pt. „Iskierki i zorze dwóch Marii”, który odbędzie się 06.10.2022 r. (czwartek) o godz. 17:00 w Restauracji Hotelu Cristal Park, ulica Sportowa 2a w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podczas wieczoru poetyckiego wystąpią artyści, na co dzień prezentujący swoje umiejętności głównie na krakowskich scenach.

Znają się i grają ze sobą już od niemal 10 lat współtworząc wiele niezapomnianych wydarzeń muzycznych, takich jak koncerty: „Wspomnienie”, „Męskie Śpiewanie”, „Tamta Polska” czy „Kobiety Kobietom” odbywające się w legendarnej Piwnicy pod Baranami. W czwartek 6 października 2022 roku wykonają najrozmaitsze utwory polskiej poezji w wyjątkowej oprawie. Muzycy zadbali również o to, by w ich repertuarze znalazły się autorskie aranżacje po jednym z utworów poetek – Marii Konopnickiej oraz Marii Kozaczkowej. W skład formacji wchodzą: Arkadiusz Obrzut-Postawa – wokal; Katarzyna Rosołek – wokal, skrzypce; Sebastian Lechowicz – wokal, gitara; Łukasz Kołcz – gitara basowa; Adrian Bryła – pianino, instrumenty klawiszowe; Sebastian Caputa – perkusja, perkusjonalia.

Wieczór odbędzie się w ramach realizacji zadania „Dwie Marie – polskie wersy łączą pokolenia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki. Wstęp wolny!


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)