Dzisiaj:
Poniedziałek, 25 września 2023 roku
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław

WRZEŚNIOWE UROCZYSTOŚCI W SZCZUCINIE

18 września 2023 | Brak komentarzy

W naszym regionie pielęgnowana jest piękna idea kultu miejsc uświęconych walką, krwią i męczeństwem naszych rodaków. Jednym z takich miejsc jest Kwatera Pamięci Narodowej w Szczucinie, która przypomina o tragicznych wydarzeniach z 12 września 1939 roku.

Od wielu lat lokalna społeczność gromadzi się w tym miejscu na Powiatowych Obchodach Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych, aby uczcić pamięć polskich bohaterów, naszych rodaków, którzy zginęli za honor i ojczyznę.

Tegoroczne uroczystości odbyły się 17 września 2023 roku. Parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji i organizacji wspólnie z mieszkańcami oddali hołd, tym którzy zginęli 84 lata temu i walczyli o niepodległą Polskę.
W kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny została odprawiona Msza Święta, a przy Kwaterze Pamięci Narodowej odbył się apel patriotyczny.

czytaj więcej

powiatdabrowski.pl

Przeczytaj: KULISY ZBRODNI WOJENNEJ W SZCZUCINIE

fot. powiatdabrowski.pl


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)