Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

WYCIECZKA I GRA TERENOWA

28 sierpnia 2022 | Brak komentarzy

W ramach zadania „Mamy chęć na … Chęciny” 40 dzieci z gminy Dąbrowa Tarnowska skorzystało z oferty zagospodarowania czasu wolnego w okresie wakacyjnym podczas jednodniowej wycieczki do Chęcin oraz gry terenowej w lesie Beleryt połączonym z rajdem rowerowym drugiego dnia, którego trasa przebiegała z dziedzińca Ośrodka Spotkana Kultur w Dąbrowie do Belerytu i w drodze powrotnej do Dąbrowskiego Domu Kultury.

W zadaniu uczestniczyli młodzi ludzie wieku 7-14 lat. W programie wycieczki było zwiedzanie jaskini „Raj”, Centrum Neandertalczyka, ruin królewskiego zamku w Chęcinach oraz kamienicy średniowiecznej „Niemczówka” w pobliżu rynku chęcińskiego. Opiekunami podczas wycieczki byli: Paulina Bogula-Motyka, Teresa Kiwior, Monika Wojtyto, Anna Szczygieł i Paweł Chojnowski. Grę terenową przygotowali i przeprowadzili: Paulina Białas, Elżbieta Wiatr i Paweł Chojnowski. Leśna zabawa wzorowana na harcerskich podchodach zakończyła się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Zadanie publiczne Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego zostało dofinansowane ze środków Gminy Dąbrowa Tarnowska w wysokości 5000 zł w ramach konkursu zadań, których celem jest zagospodarowanie wolnego czasu środowisk zagrożonych i patologicznych poprzez działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży. Partnerami współfinansującymi projekt i pozwalającymi go zrealizować byli: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)