Dzisiaj:
Sobota, 6 czerwca 2020 roku
Dominiki, Norberta, Pauliny, Symeona

WYGRANA PROJEKTU MBP

6 listopada 2019 | komentarze 2

Dnia 31.10.2019 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przy ul. Basztowej 22 w Krakowie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników 4. Edycji Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej pt. „Dąbrowski Festiwal Słowa” zdobył 5030 głosów poparcia wygrywając nie tylko w subregionie tarnowskim, ale także w całej Małopolsce.

W poprzednich wygranych edycjach nasi użytkownicy udowodnili jak istotny jest dla nich kontakt ze słowem pisanym, co przyczyniło się do zakupu wielu tysięcy nowości wydawniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w MBP oraz Filiach Bibliotecznych w Gruszowie Wielkim, Nieczajnie Górnej, Smęgorzowie i Szarwarku. Dzięki zdobytym środkom biblioteka zainwestowała ok. 75 tys. zł w nowe książki i audiobooki. Oprócz zakupu nowości odbył się szereg wydarzeń kulturalnych: spotkania autorskie oraz z ludźmi estrady, koncerty i warsztaty. Zadanie „Dąbrowski Festiwal Słowa” uwzględnia dalsze wzbogacanie księgozbioru o atrakcyjne publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również organizowanie spotkań autorskich, podróżniczych, koncertów poezji śpiewanej i innych wydarzeń kulturalnych.

Ten sukces pokazuje, że nasi użytkownicy chcą aktywnie brać udział w kulturze czytelniczej, a obcowanie ze słowem pisanym jest dla nich istotne. Mamy nadzieję, że realizacja projektu wpłynie na dalszą promocję czytelnictwa i zachęci do jeszcze częstszego korzystania z bogatej oferty MBP w Dąbrowie Tarnowskiej. Dziękujemy za tak liczne poparcie.

MBP w DT

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 6 listopada 2019 o 11:50
  ania :
  Gratulacje dla dąbrowskiej biblioteki!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 9)
 2. 7 listopada 2019 o 12:43
  Tara :
  Serdeczne gratulacje...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)