Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

WYPADEK ŚMIERTELNY NA QUADZIE

31 maja 2022 | komentarze 2

Policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek, na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Radwan (powiat dąbrowski). 36-letni kierujący quadem w związku z obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie mimo udzielonej pomocy zmarł.

Jak ustalili policjanci, nie posiadał on uprawnień do kierowania i jechał bez kasku ochronnego.

Do wypadku doszło w piątek (27.05.br.), około godziny 21:20, na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Radwan. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 36- letni mieszkaniec gminy Szczucin, jadąc quadem od strony miejscowości Wola Mędrzechowska w kierunku miejscowości Brzezówka na skrzyżowaniu zderzył się z pojazdem marki Volkswagen jadącym w kierunku Szczucina. Kierujący quadem nie miał kasku. Czterokołowiec nie był zarejestrowany, nie posiadał ubezpieczenia i nie miał aktualnych badań technicznych, a sam 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami z uwagi na aktualny sądowy zakaz ich prowadzenia.

Z uwagi na doznane obrażenia głowy oraz kończyn górnych i dolnych mężczyzna został przewieziony do szpitala w Tarnowie, gdzie mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi teraz postępowanie nadzorowane przez miejscową prokuraturę, którego celem jest wyjaśnienie dokładnych okoliczności oraz przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego.

Przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami quad jest traktowany jako inny pojazd samochodowy – czterokołowiec lub czterokołowiec lekki (jak również trójkołowy motocykl i motorower). Pojazdy te poruszające się po drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu powinny być sprawne technicznie i zarejestrowane, a kierujący powinien posiadać uprawnienia do kierowania pojazdem. Każdy kierujący czterokołowcem oraz osoba nim przewożona powinni używać kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że quad jest wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa.

KPP w DT
fot: policja


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 1 czerwca 2022 o 17:34
  obywatel :
  Z tego co wiem to Komenda Powiatowa nie prowadzi postepowania tylko Komisariat Policji w Szczucinie autor artykułu musi być bardziej doinformowany na przyszłość
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 2. 10 czerwca 2022 o 08:45
  Anna :
  Z tego co wiem, to w przypadku wypadku śmiertelnego przepisy mówią, że ma być wszczęte przez Prokutarutę śledztwo.Przez policjantów z Komiasiariatu mogą być prowadzone wyłącznie czynności zlecone przez Prokuraturę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)