Dzisiaj:
Środa, 1 lutego 2023 roku
Brygida, Bryda, Dobrocha, Dobrochna, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Paweł, Siemirad

WYSTAWA „LALKOWE WAKACJE”

3 sierpnia 2022 | Brak komentarzy

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej zachęca do oglądania wystawy fotografii pt. „LALKOWE WAKACJE”. Na planszach w galerii na I piętrze MBP zaprezentowano zdjęcia przedstawiające podróże po całej Polsce lalki o imieniu Baśka w ramach projektu „Lalkowe wakacje”.

Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia jest Monika Stanek o pseudonimie Elena, jedna z kolekcjonerek lalek.

Uczestnikami projektu są wielbiciele i kolekcjonerzy lalek celem zaprezentowanie ciekawych miejsc w Polsce lub pochwalenie się prywatnym zaciszem. Lalka wyruszyła z Biecza. Każdy z uczestników miał około tydzień na realizację projektu. W tym czasie odbierał przesyłkę z lalką, zabierał lalkę na zdjęcia w interesujące miejsce, dokonywał wpisu do dziennika podróży oraz dorzucał drobną pamiątkę – pocztówkę lub inny drobiazg. Po wywiązaniu się z zadań wysyłał lalkę do następnego uczestnika projektu.

W tym roku lalka wyruszyła ponownie i gości ją większa grupa kolekcjonerów niż w poprzednim. Oprawę wystawy wykonało Koło Plastyczne funkcjonujące przy Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Fotografie można oglądać do 30 września br. w godzinach pracy biblioteki.

MBP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)