Dzisiaj:
Wtorek, 5 marca 2024 roku
Adrian, Adrianna, Arkadiusz, Arkady, Eugeniusz, Kazimierz, Lew, Lucja, Lucjusz, Łucja, Wacław, Wacława

WYSTAWA LITERACKO-PLASTYCZNA

3 marca 2023 | Brak komentarzy

„Nagroda należy do…” – takim hasłem otwarto wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, która towarzyszy akcji literacko-plastycznej zorganizowanej przez Oddział dla Dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek przypadającego na 3 marca.

We współpracy z chętnymi klasami III, IV i V szkół podstawowych oraz zorganizowanymi grupami z różnych instytucji przygotowano wystawę o polskich pisarzach dla dzieci, współtwórcach książek i wydawnictwach, którzy zostali nagrodzeni lub wyróżnieni w różnych konkursach literackich za konkretny tytuł.


Wystawę, na której znalazły się makiety z elementami pop-up opracowały: klasa V b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa III a, IV a, IV c oraz Świetlica Szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa IV ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy oraz Filia MBP w Smęgorzowie.
Przestrzenne prezentacje wykonane zostały różnymi technikami z wielu materiałów, dodatkowo każda według innego pomysłu i stylu.

Zapraszamy do 31 marca br. w godzinach pracy Oddziału dla Dzieci, a chętnym zorganizowanym grupom proponujemy, po wcześniejszym umówieniu, oprowadzanie z komentarzem literackim. Zapisy bezpośrednio w Oddziale dla Dzieci lub pod nr. tel. 14 655 93 03 wew.17.

MBP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)