Piątek, 29 marca 2024 roku
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław, Sykstus

XI Turniej Piłki Nożnej

17 maja 2011 | Brak komentarzy

Eliminacje powiatowe   XI  Turnieju  Piłki Nożnej   ” Z  podwórka  na stadion  o Puchar Tymbarku”. Na  dąbrowskim  Orliku  17 maja    przeprowadzone  zostały  eliminacje powiatowe XI  Turnieju  Piłki  Nożnej  „ Z podwórka  na stadion o Puchar  Tymbarku”.

Patronat honorowy nad   naszym turniejem  objął  Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Stanisław Początek. Patronat  honorowy nad  ogólnopolskim   turniejem  objęło Ministerstwo Sportu, głównym organizatorem jest PZPN, a sponsorem   Tymbark.

Do rywalizacji   o awans  do turnieju wojewódzkiego  zgłosiły się   drużyny   z gmin:

Dąbrowa Tarnowska  – Sz.P. Lipiny

Szczucin – Sz.P. Szczucin

Mędrzechów – Sz.P. Mędrzechów

Radgoszcz – Sz.P. Luszowice

Zgodnie  z regulaminem  rozgrywek   mecze rozegrane zostały systemem „każdy  z  każdym”.

Szczucin – Lipiny  -0:7

I miejsce  i awans  do finału wojewódzkiego  zdobyła  drużyna ze  Sz.P. Lipiny   z 9 pkt   ,stosunek bramek  26:1. Skład   zwycięskiej drużyny:   Karol Ptak, Konrad Starzec, Filip Kuta, Wiktor  Bożek, Jerzy Leżoń, Filip Cygan  i Daniel Ptak.

II miejsce – 4 pkt ; bramki  6:8  – Sz.P. Szczucin

III miejsce – 4 pkt ; bramki 6:10 – Sz.P. Luszowice

IV miejsce – 0 pkt ; bramki 0:18 – Sz.P. Mędrzechów.

Królem strzelców  turnieju został   Konrad  Starzec – 12  bramek strzelonych, zawodnik zwycięskiej drużyny.

Turniej sędziował   Jan Pisarski, który  w  imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej    wręczał uczestniczącym  drużynom    puchary, a okolicznościowe    dyplomy  otrzymał  każdy  zawodnik turnieju.