Dzisiaj:
Środa, 5 października 2022 roku
Apolinary, Częstogniew, Donat, Donata, Faust, Fides, Flawia, Igor, Justyn, Konstancjusz, Konstans, Placyd

Z KRONIKI POLICYJNEJ

26 października 2021 | Brak komentarzy

Szczucińscy mundurowi zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o usiłowanie dokonania rozboju na 61-letnim mężczyźnie. Para chciała ukraść jego portfel wraz z gotówką.

Usłyszeli zarzut usiłowania rozboju, za który grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (23.10.br.) około godz. 15, policjanci patrolujący rejon ulicy 1-go Maja w Szczucinie zauważyli w wiacie na przystanku autobusowym podejrzanie wyglądającą sytuację między trzema osobami. Młodszy z mężczyzn przytrzymywał innego, usiłującego podnieść się z ławki, natomiast będąca z nimi kobieta przeszukiwała zawartość jego kieszeni. Funkcjonariusze podjęli natychmiastową interwencję, dzięki której udaremnili próbę rozboju na 61-letnim mężczyźnie. Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony wcześniej spożywał alkohol wraz z 36- letnim mężczyzną i  32-letnią kobietą. Podczas libacji sprawcy zauważyli pewną ilość gotówki w portfelu u 61-latka. Najpierw żądali wydania pieniędzy, a następnie przeszli od słów do czynów.

Sprawcy zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu celem wykonania dalszych czynności. Noc spędzili w policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)