Dzisiaj:
Wtorek, 29 listopada 2022 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

ZABEZPIECZONO MARIHUANĘ I KRZEWY KONOPI

29 sierpnia 2022 | Brak komentarzy

38-latek z gminy Szczucin uprawiał konopie indyjskie w polu kukurydzy i na posesji. Grozi mu kara od 3 do 8 lat pozbawienia wolności.

Dąbrowscy kryminalni w wyniku czynności operacyjnych pozyskali informację, że na terenie jednej z posesji w gminie Szczucin może znajdować się uprawa konopi.

W czwartek funkcjonariusze postanowili to zweryfikować. Podczas dokładnego sprawdzenia miejsca posesji oraz otaczającego ją pola kukurydzy należącej do 38-latka odnaleziono susz konopi innych niż włókniste oraz zabezpieczono 25 krzewów konopi. Rośliny osiągały wysokość od 65 cm do 115 cm i były zasadzone w doniczkach.

W piątek (26.08.br.) 38-letni mieszkaniec gminy Szczucin został doprowadzony do prokuratury, gdzie przyznał się do posiadania oraz uprawy substancji zakazanych. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości substancji psychoaktywnych i ich uprawę. Prokurator zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, a także poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara od 3 do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)