Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 marca 2023 roku
Benedykt, Ernest, Ernestyn, Jan, Lidia, Rościmir, Rupert

ZAPROSZENIE NA KONCERT „15 SIERPNIA – POWIAT DĄBROWSKI PAMIĘTA”

10 sierpnia 2021 | komentarze 4

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego oraz gości do udziału w obchodach 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej pn. „15 sierpnia – Powiat Dąbrowski Pamięta”, które odbędą się w niedzielę 15 sierpnia 2021 roku w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16.00 Mszą świętą w kościele parafialnym NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej za rolników, w podziękowaniu za udane plony, z intencji starostów, burmistrzów i wójtów z terenu powiatu dąbrowskiego.

Po Mszy św. na placu kościelnym o godz. 17.00 odbędzie się koncert z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie oraz Zespołu Pieśni i Tańca „ŚWIERCZKOWIACY” z Centrum Sztuki Mościce.

Uczestnicy koncertu będą mieli okazję zobaczyć piękne tańce sztuki ludowej i polskiej tradycji narodowej, a także wysłuchać pieśni patriotycznych i wspólnie z artystami zaśpiewać takie utwory jak: „Jak długo w sercach naszych, ”Modlitwa Obozowa”, „Hej, Sokoły”.
Celem organizacji tego wyjątkowego koncertu jest upamiętnienie zwycięstwa oręża polskiego w wojnie polsko – bolszewickiej i Bitwie Warszawskiej 1920 roku, uczczenie pamięci bohaterów oraz podkreślenie zwycięstwa Państwa Polskiego nad powodzią bolszewickiej inwazji.

Po koncercie, w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, odbędzie się pokaz Grupy Rekonstrukcji Historycznych.
Dla wszystkich chętnych przygotowana będzie darmowa wojskowa grochówka.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli również zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką firmy Pfizer. Punkt szczepień będzie zlokalizowany na parkingu przy placu kościelnym.

Impreza organizowana jest w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.
Wszyscy uczestnicy wydarzenia są zobowiązani do zapoznania się oraz do przestrzegania Regulaminu organizacji i uczestnictwa w imprezie plenerowej pn. „15 sierpnia – Powiat Dąbrowski Pamięta”.

Pliki do pobrania


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 12 sierpnia 2021 o 19:21
  Lolo :
  Ale to będzie wstyd dla przybyłych posłów, jak zasiądą w pierwszej ławce i dostaną ochrzan od proboszcza za środowe oszustwo po przegranym głosowaniu w sejmie, prostytucję polityczną na posłach Kukiza za nasze pieniądze i ponowne głosowanie byle ich od koryta nie oderwać mimo rozpadu koalicji. A nie, wróć. Zapomniałem, że "ręka rękę myje" i takie zasady jak podstawowa uczciwość jest dla maluczkich. Ze strony księdza nic im nie grozi, bo skoro kościół po 24 latach małżeństwa i trójki dzieci unieważnia Kurskiemu takie małżeństwo to kto by się przejmował jakimś nielegalnym powtórzeniem głosowania. Bratanica Kaczyńskiego z trójką dzieci, każde z innym ojcem też kościołowi nie przeszkadza i będzie pewnie teraz uczyć "cnót niewieścich". Dziewczyna z tęczową flagą to zło, ale kopiący ją łysy faszysta z falangą to przecież wzór patriotyzmu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 37)
 2. 15 sierpnia 2021 o 11:08
  uważny :
  do "Lolo": Bardzo prymitywny ten wpis. Popatrz lepiej na swoje życie czy ono jest idealne, nikt ci nie dał prawa do oceniania innych. Być może pod koniec swego życia będziesz szukał pomocy księdza a on może na czas do ciebie nie zdążyć.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -18 (w sumie : 30)
 3. 15 sierpnia 2021 o 12:28
  Marek :
  do uważny, prymitywne to jest komentowanie każdego wpisu jak to robisz a Lolo ma 100% racji!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 23)
 4. 15 sierpnia 2021 o 14:36
  uważny :
  do "Marek" :Temat brzmiał: " 15 sierpnia-Powiat Dąbrowski Pamięta" .Wydaje mi się że wpis " Lolo " był nie na temat stąd taka moja odpowiedź.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -8 (w sumie : 18)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)