Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

ZAPROSZENIE NA KONCERT KOLĘDA KAPELI CIUPAGA Z ŁĄCKA

27 grudnia 2022 | komentarze 3

Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda” Kapeli Ciupaga z Łącka który odbędzie się 29 grudnia 2022 r. (czwartek) w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „To i owo na Folkowo” realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Fundacji PZU.

Kapela Ciupaga z Łącka to grupa przyjaciół których połączyła miłość do muzyki góralskiej. Repertuar zespołu początkowo oparty był na melodiach ludowych z okolic Łącka i Sądecczyzny, który stopniowo wzbogacał się o bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, rumuńskimi. Aktualnie zespół ma na swoim koncie również autorskie piosenki. Wielką zaletą wszystkich członków kapeli jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, które udziela się słuchaczom. W tym roku wystąpili na scenie Opery Leśnej podczas Folkowego Opola 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Klimat muzyki wspiera bogate instrumentarium, gdzie obok skrzypiec, akordeonu i kontrabasu pojawiają się cymbały i altówka węgierskie, cajon oraz tzw. przeszkadzajki. Zespół wielokrotnie występował na scenach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Występował na estradach słowackich, czeskich, holenderskich, angielskich, austriackich, gruzińskich, ormiańskich. W swoim dorobku posiada trzy płyty. Łącznie zagrał około 300 koncertów, przy czym najdalszy w Erewaniu- stolicy Armenii. Liczba członków kapeli wzrastała wraz ze wzbogacaniem instrumentarium. Zespół istnieje od 2005 roku.

Po koncercie odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na zakup agregatów prądotwórczych dla mieszkańców partnerskiego miasta Bałta na Ukrainie. Liczymy na zrozumienie potrzeb naszych przyjaciół i hojne wsparcie ich w tych trudnych chwilach.

powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 29 grudnia 2022 o 22:33
  Anonim :
  Szanowna władzo.Proponuje fundusz gminy i starostwa przeznaczyć na wybudowanie obiektu przeznaczonego do takich imprez jak się odbyła dziś w Kościele MBS w Dąbrowie Tarnowskiej a nie profanować miejsca Bożego gwizdami o oklaskami .Panie Boże zmiłuj się nad nami .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 16)
 2. 31 grudnia 2022 o 15:39
  ... :
  Obecna władza wyjątkowo lubi się pokazywać w kościele. Księżom też to nie przeszkadza a potem się szuka powodu dlaczego ludzie odchodzą od Kościoła.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 15)
 3. 1 stycznia 2023 o 15:05
  zasmucony :
  do anonima, masz zupełną rację ja tez nieraz pisałem ze jak powiedział nasz Pan Jezus ,dom mói jest domem modlitwy a wy uczyniliście z niego jaskinie zbóiców i niestety ten dom modlitwy jest ciągla jaskinią zbóiców i profanacii masz anonimie rację
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 13)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)