Poniedziałek, 6 maja 2024 roku
Benity, Gościwita, Jana, Judyty, Juranda

Zawody pływackie

29 lutego 2012 | Brak komentarzy

29 lutego br. na Krytej Pływalni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych walczyli o tytuły Mistrzów Powiatu i awans do zawodów wojewódzkich.

Awansują do zawodów wojewódzkich w każdej kategorii pierwsze cztery miejsca.

W kategorii szkół podstawowych w sztafetach 8 x 50 m I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt: Agata Juszczyk, Edyta Kądzielawa, Wiktoria Pogonowska, Maria Kobos, Yashila Nautiyal, Klaudia Żurawska, Karolina Schab i Katarzyna Wenc.

Skład sztafety chłopców: Oktawian Majchrowicz, Patryk Pietras, Mateusz Minor, Wiktor Pęcak, Arkadiusz Ziobrowski, Sebastian Kozaczka, Eryki Augustyński, Tomasz Dorosz.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych dziewcząt w stylu dowolnym awans do zawodów wojewódzkich I miejsce i Tytuł Mistrza Powiatu zdobyła Karolina Schab ( Sz.P. Nr 1 D.T.) z czasem 37,64

V-ce Mistrz Powiatu – Katarzyna Wenc ( Sz.P. Nr 1 D.T. ) z czasem 37,76

III miejsce z czasem 39,96 Zuzanna Derus ( Sz.P. Nr 2 D.T. )

IV miejsce Maria Kobos – 42 ,94 ( Sz.P. Nr 1 D.T. )

W stylu klasycznych – 50 m Mistrzostwo Powiaty wywalczyła Edyta Kądzielawa ( Sz.P. Nr 1 D.T. ) z czasem 1:10,11

II miejsce – V-ce Mistrz Powiatu –Katarzyna Walas ( Sz.P. Szczucin ) z czasem 1:13,24

III miejsce – Anita Szajor – ( Sz.P. Szczucin ) – 1:35,00

W stylu grzbietowym tytuł Mistrza Powiatu zdobyła Patrycja Chwałek ( Sz.P. Nr 2 D.T. ) – 41,87 .

Indywidualnie chłopcy:

W stylu dowolnym tytuł Mistrza Powiatu zdobył uczeń Sz.P. Nr 1 D.T. z czasem 35.30

V-ce Mistrz – Mateusz Minor ( Sz.P. Nr 1 D.T. ) – 44,84

III miejsce – Wiktor Pęcak ( Sz.P. Nr 1 D.T. ) – 45.53

IV miejsce – Michał Zaborek ( Sz.P. Nr 2 D.T.) – 47,22

W stylu grzbietowym Mistrzem Powiatu został Eryk Augustyński ( Sz.P. Nr 1 D.T.) -1:08,88

Dziewczęta ze szkół gimnazjalnych:

50 m stylem grzbietowym I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyła Agnieszka Giera z Gimnazjum w Szczucinie z czasem 52,86

II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Powiatu zdobyła Klaudia Kawalec z Gimnazjum w Szczucinie – 1:03,55

W stylu klasycznym tytuł Mistrza Powiatu zdobyła Karolina Dudek z Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej z czasem 53,60

II miejsce – V-ce Mistrz Powiatu to Anna Jastrząb z Gimnazjum Nr 1 D.T. – z czasem 53,69

III miejsce – Aleksandra Romanowska z Gimnazjum w Szczucinie z czasem 1:01,99

W stylu dowolnym tytuł Mistrza Powiatu zdobyła Gabriela Juszczyk z Gimnazjum Nr 1 D.T.- 42,64

50 m delfinem – I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyła uczennica z Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Kinga Gawlik z czasem 44,56

II miejsce i tytuł V-ce Mistrza zdobyła Magdalena Foszcz z Gimnazjum Nr 1 D.T. z czasem 47,93 .

Chłopcy:

50 m dowolnym – I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobył Jakub Wenc – Gimn. Nr 1 D.T. – 29,45

II miejsce i tytuł V-ce Mistrza wywalczył Szymon Świerczek z Gimn. Nr 1 D.T. z czasem 31,08

III miejsce – Maciej Giera z Gimnazjum Nr 2 D.T. z czasem 32,09

IV miejsce – Jakub Romanowski z Gimnazjum w Szczucinie z czasem 54,55

W stylu klasycznym tytuł Mistrza Powiatu zdobył Michał Golemo z Gimn. Nr 1 D.T. z czasem 38,44

V-ce Mistrz Powiatu – Jakub Dybowski z Gimn. Nr 2 D.T. z czasem 39,62

50 m delfinem – I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobył Michał Żurawski z Gimnazjum Nr 2 D.T. z czasem 33,55

II miejsce – V-ce Mistrz Powiatu – Kamil Dorecki z Gimn. Nr 2 D.T. z czasem 39,11.

Zwycięzcy z miejsc I- IV w każdym stylu i zwycięzcy sztafet otrzymali dyplomy, puchary, statuetki i medale, które w imieniu Starosty Powiatu Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczali sędziowie zawodów Paweł Ogara i Jacek Michoń.

źródło: MGOSiR