Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

ZMARŁ ZBIGNIEW GUZIK

2 marca 2023 | komentarze 2

Zmarł Zbigniew Guzik – dąbrowianin, wieloletni dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury, który współtworzył tę instytucję i jej pierwszy zespół. Erudyta, miłośnik jazzu, popularyzator teatru, organizator wielu wydarzeń kulturalnych nie tylko w Tarnowie. Miał 80 lat.

Zbigniew Guzik urodził się 2 lipca 1943 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Był absolwentem tutejszego Liceum Ogólnokształcącego, Studium Nauczycielskiego w Kielcach oraz Studium Teatralnego Ministerstwa Kultury i Sztuki. Pracował jako szef klubu studenckiego w Kielcach, później jako instruktor muzyczny w Domu Kultury w Iłży. Równocześnie był nauczycielem języka polskiego i wychowania muzycznego. Po powrocie do Dąbrowy Tarnowskiej pracował w Powiatowym Domu Kultury. Od 1979 roku był kierownikiem Biura Upowszechniania Teatru w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. W styczniu 1984 został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Tarnowie, a następnie głównym instruktorem ds. teatru. Od listopada 1991 był dyrektorem Tarnowskiego Ośrodka Kultury, który w 1992 roku przekształcony został w Tarnowskie Centrum Kultury. Funkcję tę pełnił do 2005 roku.

Przez całe życie mieszkał w Dąbrowie Tarnowskiej. Gdy aktywność zawodowa mu na to pozwalała, angażował się również w życie lokalnej społeczności. W pamięci wielu dąbrowian z pewnością pozostają jasełkowe przedstawienia, które w latach 80. pomagał realizować, wykorzystując swoje doświadczenia z lat współpracy z tarnowskim teatrem. On sam pozostanie w naszej pamięci jako niezwykle ciepły, życzliwy i dobry człowiek.

Rodzinie i Bliskim śp. Zbigniewa Guzika wyrazy głębokiego współczucia składa zespół e-Kuriera Dąbrowskiego.

Pogrzeb śp. Zbigniewa Guzika odbędzie się w sobotę, 4 marca o godz. 12 na Cmentarzu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej.

fot. Paweł Topolski


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 3 marca 2023 o 06:28
  XXX :
  R.I.P.+
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 7)
 2. 3 marca 2023 o 19:59
  antek :
  Prawdziwy Dąbrowianin. Pozostaniesz w naszej Pamięci.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 10)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)