Dzisiaj:
Czwartek, 18 grudnia 2025 roku
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia, Warwara, Żyrosław

SŁUCHAJMY, PODZIWIAJMY, … POMAGAJMY

17 grudnia 2025 | Brak komentarzy

Koncert „W przedświątecznym nastroju” z udziałem muzyków i wokalistek związanych z Agencją Artystyczną „Cantar” (Monika Kuta) i jej gości to wprowadzenie w nastrój zadumy i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

To też okazja do pomagania. Wszyscy pamiętamy tragedię, która wydarzyła się w naszym powiecie kilka tygodni temu. Spłonął dom, który nie był jeszcze ukończony…

NAJPIĘKNIEJSZE STROIKI W GMINIE DĄBROWA TARNOWSKA

17 grudnia 2025 | Brak komentarzy

Po raz dwunasty odbył się w gminie Dąbrowa Tarnowska Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Zgromadził 81 prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych i w ramach pracy kolektywnej w rodzinach.

Komisja w składzie: Kinga Birecka (przewodnicząca, plastyczka DDK), Stanisław Stroński, Edmund Wilk (plastycy) przyznała następujące nagrody:

PIELĘGNOWANIE TRADYCJI I KULTURY W SUCHYM GRUNCIE

17 grudnia 2025 | Brak komentarzy

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Suchym Gruncie zrealizowało projekt „Pielęgnowanie tradycji i kultury w gminie Szczucin”, który otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2025 roku, pn. „Etno Małopolska”.

ZAPROSZENIE NA ORSZAK TRZECH KRÓLI!

17 grudnia 2025 | Brak komentarzy

Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu do udziału w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2026 roku.

Po raz drugi ulicami Dąbrowy Tarnowskiej przejdzie barwny i radosny Orszak Trzech Króli. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Nadzieją się Cieszą!”, nawiązującym do zakończenia ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Nadziei.

PROWADZIŁ POJAZD POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

16 grudnia 2025 | Brak komentarzy

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali 18-latka podejrzanego o zniszczenie elewacji na jednym z bloków na osiedlu Westerplatte.

Młody mężczyzna po naniesieniu graffiti odjechał samochodem z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był pod działaniem narkotyków.

WIZYTA W ZUS? ZAREZERWUJ TERMIN!

16 grudnia 2025 | Brak komentarzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od stycznia rozszerza usługę rezerwacji wizyt w placówkach i zachęca klientów do wcześniejszego umawiania terminu.

Rezerwacja wizyt w ZUS to rozwiązanie dostępne od ponad 10 lat. Przez ten czas liczba osób, które z wyprzedzeniem umawiają się na wizyty, stale rośnie. W ten sposób można skorzystać z porady bez czekania do stanowiska obsługi.

ŚWIĄTECZNY FINAŁ DĄBROWSKIEGO KIERMASZU Z LOKALNYM BRZMIENIEM

16 grudnia 2025 | Brak komentarzy

19 grudnia na Bożonarodzeniowym Kiermaszu Świątecznym na Rynku w Dąbrowie Tarnowskiej o godz. 19.00 zagrają dla Was Obywatele DT!

CZASOWA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W DNIU DĄBROWSKIEGO BOŻONARODZENIOWEGO KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO

15 grudnia 2025 | Brak komentarzy

W dniu 19 grudnia 2025 r. (piątek) wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu w obrębie budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ulica Rynek oraz parkingi wokół budynku urzędu będą wyłączone z ruchu samochodowego.

„BUDUJEMY TOŻSAMOŚĆ WOKÓŁ FOLKLORU”

15 grudnia 2025 | 1 komentarz

Suita tańców powiślańskich zaprezentowana przez zespół folklorystyczny „Powiślanie” z DDK była formą podsumowania zadania realizowanego i dofinansowanego w znacznym stopniu w programie „Etno Małopolska” przez Województwo Małopolskie.

Realizatorem zadania było Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, które zakupiło i przekazało zespołowi „Powiślanie” 2 komplety żeńskich i męskich strojów krakowskich.

JAŚNIEJ, NOWOCZEŚNIEJ I OSZCZĘDNIEJ

13 grudnia 2025 | komentarze 3

Zakończono modernizację infrastruktury oświetleniowej, przeprowadzoną w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 819 352,20 zł, a całkowita wartość zadania wyniosła 1 024 190,25 zł. Inwestycja objęła kompleksową wymianę starego, nieenergooszczędnego oświetlenia na nowoczesne oprawy LED.