Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

„NOC BIBLIOTEK” W MBP

3 października 2022 | Brak komentarzy

W sobotni wieczór 1 października br. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprosił chętne dzieci w wieku od 7 do 12 lat do wspólnego spędzenia czasu wśród… książek.

Zgodnie z hasłem VIII wydania ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek młodych czytelników zmotywowano różnymi aktywnościami do stwierdzenia, że z biblioteką „To się musi powieść”.

Zabawy literackie powiązane ze znanymi i tymi mniej znanymi powieściami towarzyszyły uczestnikom przez połowę wieczoru, a drugą część wypełnił seans filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica.” udostępnionego przez organizatorów akcji. Dodatkowo to wydarzenie w MBP wsparli wolontariusze Krainy Bajek i Firma Good Snack z Dąbrowy Tarnowskiej, która sprezentowała chrupki kukurydziane. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytanie i korzystanie z lokalnych bibliotek. Organizowana od 2015 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, a dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)