Sobota, 18 maja 2024 roku
Aleksandry, Alicji, Eryka, Feliksa, Iriny

Mistrzostwa w piłce ręcznej

18 kwietnia 2012 | Brak komentarzy

W ramach realizacji Szkolnego Kalendarza Sportowego 18.04. br. w hali sportowo- widowiskowej im. Agaty Mróz- Olszewskiej uczennice szkół podstawowych walczyły o tytuł Mistrza Powiatu i awans do zawodów rejonowych w piłce ręcznej.

Do rywalizacji zgłosiły się mistrzowskie drużyny z gmin: Bolesław, Radgoszcz i Dąbrowa Tarnowska. Mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym, 2 x po 10 minut.Turniej sędziował Wojciech Kogut, sędzia stolikowy – Anna Chmura.

Wyniki meczy:

Sz.P. Nr 2 Dąbrowa Tarnowska – Sz.P. Radgoszcz – 3:3

Sz.P. Bolesław – Sz.P. Nr 2 Dąbrowa Tarnowska – 3:1

Sz.P. Bolesław – Sz.P. Radgoszcz – 6:5

I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyła drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu prowadzona przez Małgorzatę Chmurę w składzie: Nikola Niezgoda, Urszula Groszówka, Justyna Groszówka, Kamila Kupiec, Sylwia Bobowiec, Justyna Bernat, Anna Kaczówka, Gabriela Kusion i Patrycja Piwowarczyk.

II miejsce – Sz.P. Radgoszcz

III miejsce – Sz.P. Nr 2 Dąbrowa Tarnowska

Najlepszą zawodniczką turnieju została Marta Urban, z drużyny Sz.P. w Radgoszczy.

Nagrody – medale, dyplomy, puchary wręczali w imieniu Starosty Dąbrowskiego  – Agnieszka Piotrowicz i Grzegorz Kozaka.

źródło: MGOSiR