Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

31. FINAŁ WOŚP W DĄBROWIE ZBLIŻA SIĘ

17 stycznia 2023 | Brak komentarzy

Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 29 stycznia w całym kraju, poza jego granicami, co oczywiste – również w Dąbrowie Tarnowskiej i na terenie powiatu będzie prowadzona kwesta do puszek wolontariuszy.

Zarejestrowano na tym terenie dwa sztaby: w Szczucinie i obejmujący większe miejscowości w powiecie, poza Szczucinem oraz gminę Dąbrowa Tarnowska – działający pod opieką Dąbrowskiego Domu Kultury.

W sztabie dąbrowskim jest blisko setka wolontariuszy. Odbyły się już rekordowe turnieje sportowe (siatkówka, halowa piłka nożna), atrakcyjnie zapowiada się finałowy niedzielny koncert w sali kinowej DDK. Rozpocznie się o godz.16:00 (wcześniej, niż pierwotnie informowaliśmy), wstęp jest wolny, ale do puszki kwestarskiej przyjmowane będą wolne datki. W programie koncertu: aukcja gadżetów WOŚP, występy muzyczne i taneczne, kiermasz ciast upieczonych przez wolontariuszy, loteria fantowa, w której każdy los (za 5 zł) wygrywa, dodatkowo o godz.20:30 na scenie odbędzie się wśród uczestników loterii losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych. W pierwszej części koncertu usłyszymy kilka piosenek w wykonaniu uczniów Szkoły Muzyków Rockowych w Tarnowie, zobaczymy obszerne fragmenty podziwianego ostatnio w kościele parafialnym pięknego programu „Na góralską nutę” w wykonaniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie (uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy, goście specjalni). Następnie wystąpią wokaliści prowadzeni przez Monikę Kutę, formacje taneczne z „Art. Dance Studia Tańca” Maryny Grygorjevej.

O godz.20:00 wystąpi krakowski zespół rockowy „Ospa”. Zaplanowano trzy okienka na akcję gadżetów (17:30, 18:30, 19:30), dodatkowo będzie możliwość licytacji na zakończenie imprezy (około godz.21:40). W kolejnych tekstach będziemy szczegółowo przybliżać elementy wydarzenia.

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)