Dzisiaj:
Niedziela, 5 maja 2024 roku
Ireny, Ity, Piusa, Teodora, Waldemara, Zdzibora

Akcja Krwiodawstwa

3 października 2013 | komentarzy 5

Klub HDK PCK przy Zarządzie Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej organizuje Akcję Krwiodawstwa.

27 października br. w godz. 9.00-13.00 w Dąbrowie Tarnowskiej w budynku Centrum Osiedlowego przy ul. Spadowej 8. Zapraszamy do oddawania krwi podczas akcji wszystkich, dla których niesienie pomocy innym nie jest rzeczą obojętną.

Co trzeba zrobić, aby oddać krew?

· zjeść rano lekkostrawną kanapkę,

· udać się do Punktu Krwiodawstwa (w naszym przypadku na miejsce prowadzenia akcji), mając przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem,

· wypełnić kwestionariusz , który zostanie sprawdzony i zweryfikowany przez pielęgniarkę,

· następnie pobrana zostanie próbka krwi na badanie hemoglobiny (nakłucie w palec),

· lekarz Punktu Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, przeprowadzi badanie internistyczne i wywiad,

· jeśli lekarz zakwalifikuje dawcę, wówczas pozostaje tylko oddać krew,

· czas oddania 450 ml to około 5 -7 minut.

źródło: KP PSP w D.T.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 3 października 2013 o 22:35
    Mariola :
    Pamiętam, gdy byłam małą dziewczynką i sypałam kwiatki na procesjach, nieraz zastanawiałam się, dlaczego na tydzień przypadający bezpośrednio po Wielkanocy mówią biały tydzień, a na II Niedzielę Wielkanocną - biała niedziela. Nazwy te kojarzyły mi się dość jednoznacznie z dziećmi przystępującymi do Pierwszej Komunii św., które po przyjęciu Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca przez cały następny tydzień przychodziły do kościoła w strojach komunijnych. Byłam trochę nieśmiała, więc nie pytałam. Teraz jednak wiem, że dzisiaj zwyczaj przyjęty przez dzieci pierwszokomunijne jest jedynie echem starej tradycji kościelnej dotyczącej przyjmowania sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. W czasach patrystycznych chrztu, a właściwie sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrzest, bierzmowanie i Eucharystia) udzielano zwykle w czasie Wigilii Paschalnej. Po dziś dzień obrzędy Wigilii Paschalnej odzwierciedlają tę tradycję, nawet gdy nie ma nikogo do chrztu. Następnie przez całą oktawę Wielkanocy neofici (osoby, które dopiero co przyjęły chrzest) chodzili w białych szatach. Dlatego właśnie II Niedziela Wielkanocna była zwana „Dominica in albis”, czyli BIAŁA NIEDZIELA. Dzisiaj niedziela ta jest przeżywana przede wszystkim jako Niedziela Miłosierdzia Bożego, tak pragnął Papież Jan Paweł II. Jest ona też świętem patronalnym Caritas w Polsce. Dla przeciętnego chrześcijanina to już historia , antyczna tradycja zwania jej BIAŁĄ Niedzielą nie powinna pójść całkiem w zapomnienie! Dlatego uznałam ,że czas najwyższy wrócić do początków tradycji , do czego wzywa nas biskup Andrzej
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -5 (w sumie : 5)
  2. 4 października 2013 o 12:56
    xxx :
    ... co to ??
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 2)
  3. 4 października 2013 o 13:17
    kasia :
    Mariola, ale o co Ci chodzi tak w ogóle? :)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 4)
  4. 4 października 2013 o 14:58
    G :
    No fajnie... ale że o co chodzi???
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)
  5. 6 października 2013 o 20:53
    hostessa :
    chodzi o pieniądze ....hihi
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)