Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

ALKOMAT W DĄBROWSKIEJ KOMENDZIE

3 stycznia 2023 | Brak komentarzy

W Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej od połowy grudnia 2022 roku funkcjonuje ogólnodostępny alkomat do badania stanu trzeźwości.

Urządzenie zostało zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Popularność alkomatu wzrasta każdego dnia.

Każdy kierowca prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli więc zdecydujemy się wziąć udział w uroczystościach, zakrapianych alkoholem pomyślmy jak bezpiecznie wrócić do domu.

Jak się okazuje, coraz większą świadomość wykazują kierowcy przemieszczający się po drogach powiatu dąbrowskiego, bowiem coraz większa ich liczba korzysta prewencyjnie z urządzenia zakupionego przez GKRPA. Z alkomatu zamontowanego w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, tylko 1 stycznia br. skorzystało około 50 osób dokonując sprawdzenia stanu trzeźwości. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, intuicyjna, nie wymaga udziału przy badaniu policjanta, a pomiar jest wykonywany bezpłatnie o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik – dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już usiąść za kierownicą pojazdu.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)