Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

ANITA NAIR W DKK

19 listopada 2021 | Brak komentarzy

W szare i mgliste popołudnie 17 listopada br. odbyło się dziewiąte w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem, wokół którego krążyła rozmowa była powieść autorstwa Anity Nair pt. „Przedział dla pań”.

Treść książki przenosi nas do Indii końca XX wieku. Główną bohaterką jest Akhila, samotna 45-letnia kobieta, która przez całe swoje dotychczasowe życie musiała spełniać czyjeś oczekiwania i przyjmować bez protestów narzucane role.

Poznajemy ją w momencie, gdy w końcu postanawia radykalnie zmienić swoje życie i zacząć wszystko od nowa. Wsiada do pociągu, w którym spotyka pięć kobiet. W trakcie podróży każda z nich opowiada swoją historię. Te obce sobie kobiety bardzo szybko decydują się na szczerość w relacjonowaniu swoich wspomnień, przeżyć i wyrażaniu opinii. „Przedział dla pań” to powieść o poszukiwaniu tożsamości i akceptacji własnych pragnień. Duże znaczenie w książce stanowi tło obyczajowe i kulturowe. Nair przedstawia świat, w którym kobiety są mocno ograniczane przez zakazy wypływające z religii i tradycji. Zdaniem klubowiczek powieść stanowi przyjemną lekturę i jest warta polecenia.

Wszystkich chętnych i zainteresowanych literaturą oraz rozmową o niej zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 15 grudnia br. o godz. 16:00. Dyskutować będziemy o książce pt. „Papierowa księżniczka” autorstwa Erin Watt. Forma, w jakiej odbędzie się spotkanie będzie zależna od sytuacji epidemicznej w regionie. Prosimy o obserwowanie naszej strony www i fanpage’a na Facebooku, więcej informacji pod nr. tel. 14 655 93 03 wew. 13.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)