Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

BĄDŹ WIDOCZNY I BEZPIECZNY

4 grudnia 2023 | Brak komentarzy

Trwa akcja odblaskowa „Pokaż się. Niech Cię zobaczą!”. Kolejnym miejscem na mapie małopolskich szkół jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej. To właśnie tutaj, w czwartek, 30 listopada Marta Malec-Lech z zarządu województwa przekazała dzieciom odblaski.

Celem spotkań w szkole jest rozpowszechnianie profilaktyki, edukacji i informacji wśród dzieci i młodzieży dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jesień, to pora roku, która bywa niebezpieczna, zwłaszcza dla pieszych. Ciemne poranki oraz krótszy dzień powodują ograniczenie widoczności dla kierujących pojazdem. Obowiązkiem każdego uczestnika ruchu drogowego – zwłaszcza dzieci i młodzieży, jest zadbanie o poprawę swojej widoczności. Dlatego tak ważne jest noszenie odblasków – mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W trakcie wydarzenia uczniowie dowiedzieli się o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz o symbolice kolorów Małopolski, które znalazły swoje odbicie w kolorystyce odblasków. Niewątpliwie jedną z większych atrakcji dla dzieci była maskotka Małopolskiej Policji insp. Wawelek oraz Sówka Klementynka – maskotka Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nie zabrakło również prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzonym przez policjantów z komisariatu z Dąbrowy Tarnowskiej.

Partnerami tegorocznej akcji była stacja radiowa RMF MAXX, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie oraz Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzięki wspólnej pracy, z roku na rok udaje się podnosić świadomość dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypominać o konieczności noszenia odblasków.

 Biuro Prasowe UMWM / ACH


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)