Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 marca 2023 roku
Benedykt, Ernest, Ernestyn, Jan, Lidia, Rościmir, Rupert

CO TO JEST ZAKŁAD BEZ RYZYKA?

3 stycznia 2023 | Brak komentarzy

Artykuł Partnera
Bukmacherzy internetowi oferują swoim graczom wiele bonusów i promocji, które ułatwiają typowanie i umożliwiają zdobycie dodatkowych środków na zakłady. Jedną z najpopularniejszych premii bukmacherskich jest tzw. zakłada bez ryzyka.

Jak sama nazwa wskazuje, daje on możliwość zagrania kuponu bukmacherskiego, nie ryzykując przegranej. Jak to działa w praktyce?

Zakłady bukmacherskie od lat zaliczają się do najpopularniejszych gier hazardowych w naszym kraju. Szacuje się, że przynajmniej raz w życiu kupon u bukmachera obstawiło od 5 do 13% dorosłych Polaków, a liczba ta z każdym rokiem rośnie. Wpływ na to ma m.in. jasna sytuacja prawna legalnych bukmacherów, którzy są postrzegani jako firmy rzetelne i zaangażowane społecznie, m.in. poprzez sponsoring zawodników i drużyn sportowych.

O swój dobry wizerunek bukmacherzy dbają jednak nie tylko w taki sposób. Uwagę graczy przyciągają bowiem przede wszystkim promocje, dzięki którym skorzystać mogą z oferty operatora na atrakcyjniejszych warunkach. Jedną z takich promocji są zakłady bez ryzyka.

Zakład bez ryzyka – kiedy ryzykuje… bukmacher

Zakład bez ryzyka, nazywany też cashbackiem, to forma promocji, w której bukmacher bierze na siebie ryzyko, związane z postawieniem przez gracza określonego zakładu. Jak to działa w praktyce? Bukmacher określa kwotę, za jaką typer może postawić kupon z zabezpieczeniem stawki – może to być np. 50 zł, 100 zł czy 300 zł. Zależnie od promocji, bez ryzyka można postawić dowolny zakład lub taki, który spełnia warunki regulaminowe – np. zawiera zdarzenie z oferty na Ligę Mistrzów czy zawiera tylko typy na NBA. Gracz stawia taki kupon niejako na ryzyko bukmachera. Jeśli kupon okazuje się nietrafiony, gracz nie traci swoich pieniędzy, bo bukmacher zwraca mu stawkę. Jeżeli natomiast typ jest prawidłowy, bukmacher oczywiście wypłaca mu wygraną.

W niektórych przypadkach zakład bez ryzyka dotyczy całej stawki, czasem może obejmować jej część – np. 50%. Wówczas, jeśli typer postawi kupon za 100 zł i nie trafi, bukmacher zwróci mu połowę z tej kwoty, czyli 50 zł. Warto zwrócić też uwagę na fakt, że czasem cashbacki obejmują zwrot stawki z podatkiem, a czasem po jego potrąceniu. Cashback 100% dla stawki 100 zł z podatkiem oznacza, że bukmacher zwraca graczowi pełne 100 zł. Jeśli potrąca podatek, na koncie typera ląduje 88 zł, bo bukmacher odejmuje 12%. Tak czy owak, dla gracza to korzystna opcja, bo ryzykuje znacznie mniej, niż przy postawieniu zwykłego kuponu bez zabezpieczenia w postawi cashbacku.

Zakład bez ryzyka jest bardzo atrakcyjną opcją zarówno dla osób, które dopiero wkraczają w świat obstawiania wyników, jak i dla doświadczonych graczy. Tym pierwszym zakład bez ryzyka umożliwia wdrożenie się w dokładne zasady typowania oraz poznanie emocji, jakie to ze sobą niesie – ale bez ryzykowania swoimi pieniędzmi. Doświadczeni gracze wykorzystują zakłady bez ryzyka na dwa sposoby. Z jednej strony – stawiają za niego długi kupon (tzw. taśmę) składający się z tzw. pewniaków, czyli zdarzeń, które mają bardzo wysokie prawdopodobieństwo zakończenia się określonym wynikiem. Takie zdarzenia mają niskie kursy, ale w przypadku „taśmy” kurs łączny może się okazać naprawdę imponujący, co daje graczowi szansę na wysoką wygraną. Z drugiej strony – zakład bez ryzyka można przeznaczyć na obstawienie zdarzenia z wysokim kursem, którego gracz nie odważyłby się wytypować za swoje pieniądze.

Zasady przyznawania, a następnie korzystania z zakładu bez ryzyka są opisane w regulaminie danej promocji. Można tam dowiedzieć się, jakie zdarzenia mogą lub muszą się na nim znaleźć, jaki musi być ich kurs minimalny itp. Ważny jest czas wykorzystania zakładu bez ryzyka (najczęściej 30 dni od momentu jego przyznania) oraz obrót ewentualną wygraną.

Zakłady bez ryzyka u bukmacherów online

Zakłady bez ryzyka znaleźć można w ofercie wielu polskich bukmacherów internetowych. Cashbacki pojawiają się zarówno w ofertach powitalnych, jak i wśród propozycji bonusowych dla stałych graczy. Najwyższy zakład bez ryzyka na start oferuje typerom Superbet – u tego buka powitalny cashback to aż 3500 zł. Również u innych operatorów online nie brakuje zakładów bez ryzyka n imponujące kwoty – przykładowo, w forBET pakiet powitalny obejmuje cashback 1200 zł, a w Fortunie możemy na start zyskać kupon bez ryzyka przegranej na 600 zł.

Zawsze aktualną listę zakładów bez ryzyka oferowanych przez legalnych bukmacherów znaleźć można w portalu LEGALSPORT: https://www.legalsport.pl/zaklad-bez-ryzyka/. Warto prześledzić to zestawienie i wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję!