Dzisiaj:
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku
Bereniki, Julianny, Justyna, Marii, Waleriana

DĄBROWSKA BIBLIOTEKA Z WYRÓŻNIENIEM

4 kwietnia 2023 | 1 komentarz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej otrzymała wyróżnienie w konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa 2022, w którym nagradzane są biblioteki za działania wspierające rozwój czytelnictwa.

Konkurs, organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ma za zadanie wyróżniać „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp.

Uczestnikami konkursu mogą być biblioteki publiczne, szkolne, naukowe, specjalistyczne, pedagogiczne, które chcą zaprezentować swoją bogatą aktywność, inicjatywy czytelnicze i projekty skierowane do jak najszerszych grup odbiorców. Dąbrowska książnica znalazła się wśród dziesięciu bibliotek wyróżnionych w skali kraju.

Wyniki tegorocznej 15. edycji konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa ogłoszono w ostatni dzień marca. Chociaż miejsca na podium przyznano bibliotekom publicznym i szkolnym z dużych miast, takich jak Kielce, Konin i Bydgoszcz, to MBP w Dąbrowie Tarnowskiej pokazała tak dużą różnorodność przeprowadzonych akcji i wydarzeń, że zwróciło to uwagę jury. Doceniono autorski projekt „Dwie Marie – polskie wersy łączą pokolenia”, poszukujący wspólnych wartości w twórczości Marii Konopnickiej i poezji patronki biblioteki Marii Kozaczkowej oraz jesienną akcję literacką dla dzieci „o pisarzu w meloniku i z muszką” przeprowadzoną w oparciu o twórczość Wojciecha Widłaka. Pisarz ten gościł w Oddziale dla Dzieci w 2018 roku, a jego książki cieszą się niesłabnącą popularnością w bibliotecznej Krainie Bajek.

Wręczenie dyplomów odbędzie się w maju 2023 r. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 5 kwietnia 2023 o 07:40
    XXX :
    Gratulacje dla Pani Dyrektor i Pracowników MBP. Wspaniałe wyróżnienie!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +5 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)