Dzisiaj:
Wtorek, 23 kwietnia 2024 roku
Gerarda, Gerharda, Heleny, Jerzego, Wojciecha

DNI ŻABNA ZAINAUGUROWANE

31 lipca 2023 | Brak komentarzy

Piknikiem rodzinnym i kinem plenerowym Radia RDN zainaugurowane zostały 12. Dni Żabna. Pierwsze z wydarzeń zaplanowanych w ramach święta miasta odbyło się w Parku Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie-Konarach.

Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. Był dmuchany zamek, zabawy akrobatyczne z Akro Team Żabno i ogromne bańki mydlane.

Powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy i tatuaże, które dla najmłodszych przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego. Kolejki ustawiały się także do waty cukrowej, popcornu, czekoladowej fontanny i innych smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń „U Marysi” z Łęgu Tarnowskiego. Dzieci chętnie korzystały z warsztatów plastycznych przygotowanych przez Klub Senior + w Żabnie oraz zabaw i konkursów, które przygotowało dla nich na swoim stoisku Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska. Dla zainteresowanych swoje wozy strażackie udostępnili strażacy ochotnicy z OSP Żabno.
O godz. 20:30 w ramach kina plenerowego Radia RDN wyświetlony został film „Wakacje Mikołajka”. Seans zgromadził bardzo dużą widownię, której sporą część stanowili rodzice z dziećmi. Na leżakach, krzesłach, kocach i pod kocami oglądali oni film z dużym zaangażowaniem, o czym świadczyły wybuchające salwy śmiechu, zarówno dzieci, jak i rodziców.

W ramach 12. Dni Żabna odbędą się także:
– 1 sierpnia na placu przy Dębie Wolności w Żabnie – koncert „Żabno śpiewa (nie)zakazane piosenki” z udziałem zespołu wokalnego „Cantabile”. Dla uczestników przewidziano okolicznościowe śpiewniki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 – w „Godzinę W”;
– 6 sierpnia na placu przy hali sportowej w Żabnie wielki finał Dni Żabna. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Pectus. Na scenie wystąpią także: Lanberry, Wojtek Jackowiec, Duet Ascoltare oraz najmłodsi – laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „RECHOTek”.

Imprezami towarzyszącymi Dniom Żabna są: turniej piłkarski „Od skrzata do seniora” oraz zawody wędkarskie w Bobrownikach Wielkich. W obu turniejach uczestnicy będą walczyć o puchar Burmistrza Żabna.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)