Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

EKO-ZAJĘCIA W MBP

28 października 2022 | Brak komentarzy

W środę 26 października br. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej we współpracy z Firmą GOOD SNACK sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej zrealizował warsztaty z edukacji ekologicznej dla uczniów klasy IVc Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II z naszego miasta.

Celem zajęć było kształcenie w praktyczny i atrakcyjny sposób świadomości dzieci związanej z właściwym zagospodarowaniem odpadów.


Podczas spotkania podejmowane były następujące zagadnienia:
– definicja słowa „odpady”, źródła produkcji i możliwości zapobiegania ich powstawania,
– hierarchia odpadów i ich segregacja,
– sposoby wykorzystania surowców wtórnych,
– recykling a odzysk,
– odpady niebezpieczne, elektrośmieci.

Odbyły się także: prelekcja i aktywności z udziałem dzieci, czyli tematyczne zabawy edukacyjne oraz instruktaż o tym, że każdy może przyczyniać się do tego, aby jak najmniej wartościowych surowców trafiało do składowiska.
W spotkaniu z dziećmi udział wzięli pani Anna Jastrzębiec-Witowska – dyrektor MBP jak również przedstawiciele firmy GOOD SNACK sp. z o.o. producenta chrupek i przekąsek: pani Liliana Nowak – wiceprezes, dyrektor ds. personalnych oraz pani Agnieszka Bania-Kuc – dyrektor dz. jakości, badania i rozwoju.

To wspólne przedsięwzięcie oparte było m.in. na pomocach dydaktycznych otrzymanych od Organizacji Odzysku Opakowań – EKO CYKL S.A. oraz zaprezentowanej podczas zajęć literatury dotyczącej pomysłów na recykling czy upcykling, dostępnej w dąbrowskiej książnicy.

Firma GOOD SNACK sp. z o.o. we współpracy z EKO CYKL S.A. ufundowała dla uczestników upominki pełne nie tylko chrupek, ale również eko-gadżetów oraz materiałów edukacyjnych, w tym zagadek i łamigłówek związanych z ekologią.

MBP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)