Dzisiaj:
Środa, 28 lutego 2024 roku
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor, Roman

Europejski Tydzień Sportu

20 maja 2011 | 1 komentarz

Blisko pół tysiąca miast i gmin walczyć będzie od 26 maja do 1 czerwca w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Inicjatorem Tygodnia jest Międzynarodowa Federacja Sportu dla Wszystkich (TAFISA), której pomysłem jest także organizowany co roku turniej Challenge Day.

W minionym roku TAFISA zaproponowała kolejną wielką imprezę – Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. W Polsce przez siedem dni aktywnością fizyczną popisywało się prawie 5 mln osób w 649 miastach i gminach – wspomniał prezes Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich Mieczysław Borowy.

Rywalizacja przebiegać będzie w grupach: do 5 tys. mieszkanców, 5-7,5, 7,5-15, 15-40, 40-100 oraz ponad 100 tysięcy mieszkańców. Ważnym wskaźnikiem przy ustalaniu kolejności będzie wysokość środków finansowych wydatkowanych przez jednostki samorządu terytorialnego na kulturę fizyczną, w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Ideą imprezy jest krzewienie i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród najszerszych kręgów społeczeństwa. Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w turnieju jest udział w jednej z wielu form rekreacji fizycznej: grze, sporcie zespołowym lub indywidualnym, turystyce lub innej aktywności ruchowej.

Dąbrowa Tarnowska od wielu lat stawia na sport i szeroko rozumianą kulturę fizyczną. W zeszłym roku 2010 w Turnieju Miast i Gmin Dąbrowa Tarnowska zajęła 2 miejsce w Małopolsce i 5 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Zapraszając serdecznie do wzięcia udziału w tej imprezie sportowej przedstawiamy poniżej wykaz planowanych zajęć sportowo – rekreacyjnych, które będą odbywały się na terenie naszej gminy w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – czyli od Dnia Matki do Dnia Dziecka.

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

XVII SPORTOWY TURNIEJ MIAST i GMIN 2011

WYKAZ IMPREZ

 • · Miasto i Gmina:  Dąbrowa Tarnowska
 • · Województwo: Małopolskie

 

źródło:

Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 22 maja 2011 o 11:54
  niki :
  ale będzie się działo, ciekawe tylko, czy to wszystko rzeczywiście się odbędzie, czy to tylko taki pic na wodę?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)