Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku
Adolfa, Alfa, Agnieszki, Franciszka, Laury

FERYJNE WARSZTATY „TEATR ŻYWIOŁÓW”

23 stycznia 2023 | 1 komentarz

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Teatrze Solskiego odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat, które staną się podróżnikami po świecie natury.

Będziemy twórczo eksperymentować nad sposobem wyrażenia naszej ekspresji, wyobraźni i radości z wspólnego tworzenia. Za inspirację posłużą nam cztery żywioły, ogień, woda, ziemia i powietrze. Z czym się kojarzą, dokąd poprowadzą, czego nauczą? Staniemy się podróżnikami po świecie natury, grupą, a być może plemieniem z planety Ziemia, które wspólnie, poprzez teatr opowie widzom jej tajemniczą legendę – zapowiada Karolina Fortuna, aktorka prowadząca warsztaty.

Warsztaty opierają się na technice pracy z ciałem, głosem, oddechem, improwizacją słowną i muzyczną. W czasie zajęć plastycznych dzieci będą pomagać w przygotowaniu dekoracji, rekwizytów czy strojów do spektaklu (wszystkie materiały zapewnia Teatr). Tradycyjnie, nie zabraknie pokazu na koniec warsztatów dla rodziców i najbliższych. Razem z Karoliną Fortuną warsztaty poprowadzą: Agnieszka Jasielec – prowadząca zajęcia plastyczne oraz Piotr Prokop – odpowiedzialny za opiekę pedagogiczną.

Uczestnicy proszeni o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia na zmianę, wody oraz przekąsek.

Termin zajęć warsztatów „Teatr żywiołów”:
poniedziałek – czwartek, 30 stycznia – 2 lutego 2023 r.
– 30 stycznia – 1 lutego (poniedziałek-środa) w godzinach od 9:00 do 15:00.
– 2 lutego (czwartek), w godzinach od 9:00 do 16:00, w tym finałowy pokaz z publicznością o godz. 15:00.

Ilość uczestników – 22 osoby
Koszt: 480 zł, w tym obiadowy catering

Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat oraz 7 latki umiejące samodzielnie czytać, co jest istotne podczas nauki tekstu na pamięć.

Zapisy na warsztaty i płatność w Biurze Promocji i Organizacji Widowni do czwartku 26 stycznia. Tel. 14 688-32-87, 784-976-025.

Przy płatności należy przynieść uzupełniony:

Kwestionariusz osobowy,
Zgodę na wykorzystanie wizerunku
Oświadczenie dotyczące powrotu dziecka z warsztatów.

Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem warsztatów (wszystkie dokumenty do pobrania na stronie internetowej teatru: www.teatr.tarnow.pl

KAROLINA FORTUNA

Aktorka, dramatopisarka; absolwentka Wydziału Aktorskiego AST im. St. Wyspiańskiego w Krakowie w klasie mistrzowskiej Prof. Jerzego Treli (2010 r.), tytuł mgr sztuki uzyskała pracą pt. „Tadeusz Kantor jako craigowski artysta teatru” (promotor dr hab. Beata Guczalska). W latach 2010 – 2012 aktorka w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem; od 2012 r. założycielka Fundacji Sztuka Teatru oraz Teatru Odwróconego w Krakowie. Laureatka Stypendium twórczego MKiDN w dziedzinie literatury (2020 r.). Pomysłodawczyni i działaczka na rzecz reaktywacji Teatru Modrzewiowego w Krynicy – Zdroju. Od dwunastu lat czynna zawodowo aktorka, mająca w swoim dorobku kilkanaście ról teatralnych m.in. w inscenizacjach dzieł Stanisława Wyspiańskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Fiodora Dostojewskiego) Autorka dramatów: “Oczy Motyla” (publikacja “Dialog” 10/2021; dramat zakwalifikowany do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2022 , czytanie Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie w ramach projektu Scena Kobiet 2022 r.); “ZEN_IT”, (publikacja “Dialog” nr 03/2020; dramat wybrany do realizacji scenicznej w ramach Katowickiej Rundy Teatralnej 2019, spektakl otrzymał nagrodę Grand Prix KRT; czytanie Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie 2022 r.), autorka libretta do operetki “NOVA” z muzyką Pauliny Załubskiej (prawykonanie 2021 r.) oraz “bez tytułu” (publikacja w antologii cyfrowej pt.: ”Nasz głos” wydanej przez Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, 2019 r.).

W Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie występuje w roli Ofelii w spektaklu „HAMLET.LEGENDA”.

Fot. Paweł Topolski


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 24 stycznia 2023 o 09:32
    Uwaga! :
    Uwaga mieszkańcy powiatu Dąbrowskiego! Jakiś oszust - gamoń dzwoni z płaczem (na numery stacjonarne), szlocha i mówi o wypadku próbując podszyć się pod członka rodziny. Typowa metoda wyłudzenia pieniędzy! Ostrzeżcie swoje rodziny, a przede wszystkim seniorów!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)