Dzisiaj:
Niedziela, 12 maja 2024 roku
Benedykta, Filipa, Franciszka, Ignacego, Miry

Gimnazjum w Radwanie wśród wyróżnionych

13 czerwca 2014 | Brak komentarzy

„Wielka wojna – codzienne życie” to temat tegorocznego konkursu plastyczno – edukacyjnego Skarby Małopolski. 6 czerwca poznaliśmy laureatów XI edycji. Autorom najlepszych prac nagrody wręczył członek Zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Wśród wyróżnionych znalazł się projekt przygotowany przez Gimnazjum w Radwanie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego– Prymasa Tysiąclecia.

Autorami i realizatorami projektu byli nauczyciele: Iwona Bielaszka- Podsada i Janusz Guła. Projekt przeprowadzili uczniowie klasy trzeciej: Agata Bielaszka, Agnieszka Doroż, Natalia Kupiec, Wiktoria Nowak i Radosław Rajca.

W wernisażu, który odbył się w Galerii na Poddaszu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie wzięli udział nagrodzeni uczniowie i nauczyciele z małopolskich szkół. Ich wysiłek został doceniony w wypowiedziach pana Jacka Krupy – członka Zarządu Województwa Małopolskiego, pana Jana Tutaja – prorektora ds. studenckich Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, pani Moniki Nęckiej z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pana Jerzego Woźniakiewicza – dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, pani Joanny Orlik – dyrektor Małopolskiego Instytutu Kultury oraz pana Marcina Klaga z Małopolskiego Instytutu Kultury, reprezentującego organizatorów. Goście wernisażu nie szczędzili pochwał i wyrazów uznania, zarówno dla uczniów za poziom prac plastycznych, jak i dla nauczycieli za zmagania z trudnym tematem tegorocznej edycji, którym była I wojna światowa.

To już jedenasta edycja konkursu, w którym biorą udział uczniowie z gimnazjów i szkół średnich oraz nauczyciele. Tematem przewodnim w tym roku była I wojna światowa, widziana z perspektywy życia codziennego. Uczniowie musieli się zmierzyć z niełatwym tematem, stąd jury było pełne podziwu wobec kreatywności uczniów.

Skarby Małopolski to konkurs plastyczno-edukacyjny towarzyszący Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego, którego celem jest wdrażanie nowych metod i narzędzi pracy z dziedzictwem kulturowym regionu. Jedną z jego istotnych cech jest praca metodą projektu, wykorzystywana do rozwoju kluczowych kompetencji wśród młodzieży. W ramach Skarbów Małopolskich odbywają się: konkurs prac plastycznych dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz konkurs scenariuszy zajęć i warsztatów dla nauczycieli i animatorów kultury.

Konkurs był objęty patronatem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Współorganizatorem wystawy jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Tegoroczna edycja konkursu została zrealizowana w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecie I wojny światowej”.

Gimnazjum w Radwanie

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)