Dzisiaj:
Środa, 30 września 2020 roku
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor, Wiktoriusz, Zofia

„HISTORIE Z OKIENKA MARII KRÜGER”

24 października 2019 | Brak komentarzy

Kolejna jesienna przygoda w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej dobiegła końca. Tym razem zorganizowane grupy przedszkolne i klasy I-III szkół podstawowych spotykały się przez ponad miesiąc w dąbrowskiej książnicy aby wspólnie odkrywać „Historie z okienka Marii Krüger”.

Zajęcia literacko-teatralne zostały przygotowane z okazji 115. rocznicy urodzin autorki m.in. „Karolci” czy „Daru rzeki Fly”.


W trakcie odwiedzin, dzieci wsłuchiwały się z bajkowe opowieści, które w zależności od wieku uczestników przybierały formę zabawy połączonej z nauką. Smyki z dąbrowskich i okolicznych przedszkoli mieli okazję poznać „Apolejkę i jej osiołka” biorąc udział w zadaniach zręcznościowych, logicznych i ruchowych, aby „odblokować” dalszą część bajki.

Uczniowie klas I-III ze szkół w naszym mieście, jak i z terenu powiatu, mieli nieco trudniejsze quizy zaczytując się w „Karolci” oraz ćwicząc swą pamięć i spostrzegawczość.

W trakcie zajęć bibliotekę odwiedzili: Przedszkole Niepubliczne Ochronka w DT, Przedszkole Publiczne nr 1 w DT, Przedszkole Publiczne nr 2 w DT, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP z Niepublicznym Przedszkolem w Odporyszowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w DT, Szkoła Podstawowa nr 3 w DT, Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim, Szkoła Podstawowa w Luszowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce.
A wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami Oddział dla Dzieci zaprasza na kolorowe „szaleństwa” wśród licznych książek i zabawek w godzinach pracy oddziału.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)