Środa, 15 maja 2024 roku
Czcibora, Izydora, Jana, Nadziei, Zofii

II Memoriał im. Wiesławy Łapy

20 stycznia 2013 | Brak komentarzy

MLKS Dąbrovia i MGOSiR  19.01.br. byli gospodarzami turnieju halowej piłki nożnej rocznik 1994 i młodsi – II Memoriał im. Wiesławy Łapy.

Na rozpoczęciu turnieju obecny był mąż Wiesławy Łapy, pamięć o byłej Prezes Klubu została uczczona minutą ciszy. Obecny Prezes Klubu Stanisław Aksamit w imieniu zawodników i Zarządu Klubu złożył na grobie Wiesławy Łapy symboliczną wiązankę kwiatów i zapalił znicze.

Do turnieju zaproszone zostały drużyny:

Czarnovia Czarna Tarnowska, Glinik Gorlice, GKS Drwinia, Stal Mielec, Tarnovia, Termalika Bruk- Bet Nieciecza.

Mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym, 1 x 14 minut. Turniej sędziowali: Tomasz Pilarski, Sebastian Wiśniowski, Mateusz Stolarz. Sędzia stolikowy – Anna Chmura.

21. Tarnovia – Stal Mielec – 0 : 1

I miejsce zdobyła drużyna Stal Mielec w składzie: Borys Kapinos, Mateusz Harchut, Eryk Florek, Paweł Marczenia, Eryk Dudek, Kacper Kusak, Mateusz Wójcik, Radosław Jabłoński, Patryk Krzywda, Kamil Partyka, Filip Krępa, Jakub Łuc. Trenerzy: Mariusz Łuc i Jakub Nowak.

II miejsce – GKS Drwinia

III – Tarnovia

IV- Glinik Gorlice

V- Termalica

VI – Czarnovia

VII- Dąbrovia

Najlepszy bramkarz turnieju – zawodnik drużyny Termalica – Norbert Sołtys.

Najlepszy zawodnik turnieju to zawodnik drużyny GKS Grwinia Sebastian Oraczewski.

Król strzelców turnieju – Eryk Florek – zawodnik zwycięskiej drużyny.

Nagrody – tj. pamiątkowe dyplomy dla wszystkich drużyn, puchary i piękne piłkarskie statuetki dla bramkarza, najlepszego zawodnika i króla strzelców wręczał prezes MLKS Dąbrovia Stanisław Aksamit. Medale dla zwycięskich drużyn w imieniu burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej  Stanisława Początka wręczała Anna Chmura – sędzia stolikowy. Najlepszy zawodnik turnieju otrzymał nagrodę rzeczową- piłkę nożną ufundowaną przez męża Wiesławy Łapy.

************************************************************************************************************************************

DRUGI DZIEŃ MEMORIAŁU

20.01.br przeprowadzony został drugi dzień II Memoriału im. Wiesławy Łapy – halowy turniej piłki nożnej roczni 2000 i młodsi. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn, mecze rozegrane zostały 2 x 10 minut, każdy z każdym.

Sędziowie: Tomasz Pilarski i Sebastian Wiśniowski, sędzia stolikowy – Anna Chmura.

Kierownik MGOSiR otwierając turniej zaprosiła wszystkich obecnych do uczczenia minutą ciszy pamięć o Wiesławie Łapie.

10. LUKS Skrzyszów – Glinik Gorlice – 2 : 2

I miejsce zdobyła drużyna Stal Mielec prowadzona przez trenera Jerzy Płaneta w składzie: Mateusz Pakłos, Jakub Więcław, Kamil Miśko, Oskar Mazur, Szymon Niedbała, Mikołaj Hajduk, Jakub Turczyn, Dawid Dziewic, Mateusz Rachwał,  Marek Sipior, Julek Duszkiewicz, Przemek Seternus, Patryk Misztal i Kacper Tyrpa.

II miejsce – Tarnovia Tarnów

III miejsce – Dąbrovia

IV miejsce – Glinik Gorlice

V – LUKS Skrzyszów

Najlepszy zawodnik turnieju to zawodnik z drużyny gospodarzy – Filip Kuta – otrzymał piłkę i statuetkę piłkarza.

Król Strzelców – to zawodnik zwycięskiej drużyny – Kamil Miśko – otrzymał statuetkę piłkarza.

Najlepszy bramkarz to bramkarz drużyny Tarnovii – Szymon Leśniak, również otrzymał statuetkę piłkarza.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a z miejsc I – III puchary i medale.

Nagrody wręczali: prezes MLKS Dąbrovia Stanisław Aksamit, a w imieniu burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława PoczątkaAnna Chmura.

źródło: MGOSiR