Dzisiaj:
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku
Bereniki, Julianny, Justyna, Marii, Waleriana

JUŻ WKRÓTCE DNI ŻABNA

22 lipca 2023 | Brak komentarzy

30 lipca zainaugurowane zostaną 12. Dni Żabna. W Parku Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie – Konarach o godz. 18:00 rozpocznie się piknik rodzinny połączony z kinem plenerowym Radia RDN.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Będzie dmuchany zamek, zabawy akrobatyczne z Akro Team Żabno, animacje, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków oraz wata cukrowa, popcorn i smakołyki od KGW „U Marysi” z Łęgu Tarnowskiego.

Będzie można z bliska obejrzeć wozy strażackie OSP Żabno, radiowozy policyjne i zapoznać się z działalnością lasów państwowych na stoisku przygotowanym przez Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska.

Piknik zwieńczy plenerowy pokaz filmu „Wakacje Mikołajka” przygotowany przez Radio RDN. Projekcję filmu zaplanowano na godz. 20:30. Film będzie można wygodnie obejrzeć na leżakach, które rozłożone zostaną przed ekranem. Można też oczywiście zabrać swoje koce czy krzesełka.

Serdecznie zapraszamy…

W ramach 12. Dni Żabna odbędą się także:
– 1 sierpnia na placu przy Dębie Wolności w Żabnie – koncert „Żabno śpiewa (nie)zakazane piosenki” z udziałem zespołu wokalnego „Cantabile”. Dla uczestników przewidziano okolicznościowe śpiewniki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 – w „Godzinę W”.
– 6 sierpnia na placu przy hali sportowej w Żabnie wielki finał Dni Żabna. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Pectus. Na scenie wystąpią także: Lanberry, Wojtek Jackowiec, Duet Ascoltare oraz najmłodsi – laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „RECHOTek”.

Imprezami towarzyszącymi Dniom Żabna są: turniej piłkarski „Od skrzata do seniora” oraz zawody wędkarskie w Bobrownikach Wielkich. W obu turniejach uczestnicy będą walczyć o puchar Burmistrza Żabna.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)