Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

KONCERT NATALII NIEMEN

28 maja 2024 | Brak komentarzy

Zadanie „Kalejdoskop twórczego działania”, realizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, we współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną w ramach 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski zostanie zwieńczone koncertem Natalii Niemen w Ośrodku Spotkania Kultur.

W niezwykły sposób Dąbrowa Tarnowska uczci pamięć pierwszych, częściowo wolnych wyborów demokratycznych w Polsce z 1989 r..


Koncert odbędzie się dokładnie w 35.rocznicę wyborów do Sejmu i Senatu, 4 czerwca o godz.18:00 (wstęp wolny, ilość ograniczenia, dlatego organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przyjścia (sala będzie dostępna dla publiczności od godz.17:15).
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Natalia wykona wielkie przeboje ojca – Czesława Niemena, nawiązując do projektów muzycznych (cykli koncertów w całym kraju): „Niemen znany i mniej znany”, „Niemen inaczej” i kilka własnych utworów.

Na „Kalejdoskop twórczego działania” złożyły się: pamiętny koncert kolęd i pastorałek Małej Armii Janosika w kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej (2 lutego rekord frekwencji na wydarzeniach kulturalnych w świątyni dąbrowskiej wszech czasów), spotkania autorskie z pisarzami i podróżnikami (gospodynią była Miejska Biblioteka Publiczna), warsztaty teatralne oraz recytatorskie zorganizowane w DDK.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)