Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

KULTURALNY WEEKEND W DDK

5 czerwca 2023 | Brak komentarzy

Ciekawie zapowiada się kulturalny weekend przygotowany przez Dąbrowski Dom Kultury. W piątek 9 czerwca odbędzie się ostatnia przed wakacjami edycja Kina na Szpilkach.

Tym razem pretekstem jest komedia kryminalna z Moniką Bellucci w roli głównej („Mafia Mamma”). Jak zwykle nie zabraknie ciekawych stoisk promocyjnych, degustacji i nagród rzeczowych ufundowanych przez organizatora i partnerów.

Bilety dla Pań w promocyjnej cenie. Można się delektować atmosferą chilloutu już od godz.18:45, seans rozpocznie się o 19:30.

Sobotni wieczór należeć będzie do włoskich artystów, którzy rozpalą serca widzów w synagodze. Wystąpi Maurizio Di Fulvio – gitarzysta i kompozytor, który przez krytyków uważany jest za jednego z najbardziej oryginalnych i wybitnych gitarzystów naszych czasów. Towarzyszyć mu będzie Simona Capozucco, która jest jednym z najbardziej poszukiwanych i cenionych włoskich głosów. Simona współpracowała z wieloma instrumentalistami, odnoszącymi największe sukcesy na międzynarodowej scenie muzycznej. To wyjątkowo silna osobowość dbająca o najdrobniejsze szczegóły, nadając interpretacji niepowtarzalną atmosferę. Oboje artyści wrócili ostatnio z tournée po USA, Argentynie i Brazylii. W najbliższym czasie mają zamiar nagrać płytę CD, inspirowaną amerykańskim folklorem.

Organizatorzy koncertu „Muzyczne echa Ameryki Południowej XIX w.” : Fundacja Kultury i Integracji „INTER-ART” w Tarnowie, Włoski Instytut Kultury w Krakowie oraz Dąbrowski Dom Kultury. Impreza odbędzie się w OSK 10 czerwca o godz.18:00 w ramach XXXIII edycji Koncertów letnich w zabytkach”.

Wstęp wolny – za zaproszeniami i darmowymi wejściówkami do pobrania w kasie DDK.

Trzecia propozycja to prezentacja dwóch etiud w sali kinowej w wykonaniu zespołów teatralnych DDK w niedzielę 11 czerwca o godz.18:00. Dziecięca grupa „Balbinki Hrabinki” przedstawi spektakl „Trzy Gracje”, którego powstanie związane jest z pandemią COVID-19, młodzież z „Feniksa” przeniesie widzów w świat problemów etycznych i społecznych polskich nastolatek, odgrywając sztukę Inki Dowlasz „Felicja Złodziejka”. Obie etiudy, w reż. Pawła Chojnowskiego, zostały wyróżnione na niedawnych XI Konfrontacjach „Teatralne Lustra” w Brzesku. Wstęp wolny.

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)