Dzisiaj:
Piątek, 24 maja 2024 roku
Emilii, Iwony, Jana, Michała, Symeona

LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

9 września 2021 | 1 komentarz

Policjanci z dąbrowskiej drogówki odwiedzili dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce. Funkcjonariusze tłumaczyli jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze, aby być bezpiecznym.

Pierwszaki dowiedziały się jaki wpływ na ich bezpieczeństwo mają elementy odblaskowe, w które mundurowi na końcu spotkania je wyposażyli.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym, funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego dąbrowskiej jednostki Policji spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce. Najmłodsi dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie, którą stroną drogi należy chodzić, gdy nie ma chodnika, a także jak przechodzić przez przejście dla pieszych.

Podczas pogadanki na temat bezpieczeństwa funkcjonariusze przypomnieli o numerze alarmowym 112, poinformowali do czego służy ten numer i kiedy należy z niego korzystać. Natomiast starszym klasom policjanci przybliżyli przepisy regulujące korzystanie z hulajnóg elektrycznych oraz zasady zachowania bezpieczeństwa i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Dzieci z uwagą wysłuchały wszystkich cennych informacji przekazanych przez mundurowych. Spotkanie to było również okazją do przybliżenia służby w Policji. Na jego zakończenie pierwszoklasiści otrzymali kamizelki odblaskowe.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 9 września 2021 o 22:43
    pPk :
    No panie policjancie - nos też ma być schowany za maseczką! Nie wie pan!!! Wstyd!!!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)