Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

MAGICZNY REALIZM W OPERZE NOWOJORSKIEJ

4 grudnia 2023 | Brak komentarzy

W cyklu transmisji z Metropolitan Opera w sezonie 2023/24 w dąbrowskim Kinie „Sokół” zostanie pokazany niezwykły spektakl meksykańskiego kompozytora Daniela Catána.

Wykonywana w języku hiszpańskim opera, oparta na słynnej powieści „Miłość w czasach zarazy” (libretto napisała Marcela Fuentes-Berain, uczennica pisarza Gabriela Garcíi Márqueza) przedstawia losy operowej diwy Florencii Grimaldi, która powraca do swojej rodzinnej Brazylii, by tam występować i poszukiwać swojego zaginionego w dżungli kochanka.


Reżyserowany przez Mary Zimmerman spektakl przenosi nas z Nowego Jorku do mistycznej krainy Amazonii. Wśród wybitnych śpiewaków wcielających się w podróżników towarzyszących Florencii w drodze do Manaus znaleźli się: Gabriella Reyes jako dziennikarka Rosalba, bas-baryton Greer Grimsley jako kapitan statku, baryton Mattia Olivieri jako enigmatyczny pierwszy oficer, tenor Mario Chang jako kuzyn kapitana Arcadio oraz mezzosopranistka Nancy Fabiola Herrera i baryton Michael Chioldi jako wiecznie skłócona para – Paula i Álvaro.

Transmisja live z Nowego Jorku odbędzie się w sobotni wieczór 9 grudnia o godz18:55 (wprowadzenie o 18:45). Spektakl trwa 155 minut (w tym przerwa).

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)