Niedziela, 5 maja 2024 roku
Ireny, Ity, Piusa, Teodora, Waldemara, Zdzibora

Medale dla dąbrowskich łuczników

29 lutego 2016 | Brak komentarzy

Już po raz 10 Zabierzów był gospodarzem Halowych Mistrzostw Małopolski Seniorów i Juniorów w łucznictwie. Jak zwykle dopisała frekwencja wszystkich klubów z małopolski.

„Dąbrovię” reprezentowało kilkunastu zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii kadetek najlepsza była Gabriela Kłos-Kufel zdobywając złoty medal i tytuł Halowej Mistrzyni Małopolski.

Jej koleżanki, w tym młodziczki startujące w kadetkach, również spisały się nieźle: Agnieszka Baran(mł) zajęła 5, Karolina Kozaczka 8, Klaudia Guca (mł) 11, a Roksana Seternus (mł) 17 miejsce. Wśród kobiet najlepsza okazała się przedstawicielka gospodarzy Karina Lipiarska-Pałka, jedyna łuczniczka w Polsce, która do tej pory zdobyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Tuż za nią uplasowały się zawodniczki „Dąbrovii”. Anna Forgiel zdobyła srebrny medal, a brąz przypadł Katarzynie Mickiewicz. Pozostałe zawodniczki ostatecznie zajęły następujące lokaty: 7 m. Gabriela Kłos-Kufel, 8 m. Lidia Milas, 16 m. Wiktoria Malik.

W męskiej rywalizacji pierwszą dziesiątkę zdominowali łucznicy „Dąbrovii” oraz krakowskiej „Płaszowianki”. Złoty medal i tytuł Mistrza Małopolski zdobył Bartosz Skowron. Brąz wywalczył Dawid Kot, a tuż za podium uplasował się Grzegorz Warias. Jakub Kot zajął ostatecznie 6, a Łukasz Kogut 11 miejsce.