Piątek, 19 kwietnia 2024 roku
Adolfa, Leona, Tymona, Włodzimierza

MEMORIAŁ TRENERÓW DĄBROVII

28 marca 2022 | Brak komentarzy

W niedzielę 27 marca w hali sportowo-widowiskowej w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyły się kolejne zawody łucznicze. Tym razem upamiętniające sylwetki szkoleniowców dąbrowskiego łucznictwa.

„Memoriał Trenerów Dąbrovii”, bo o nim tutaj mowa, skupił rekordową liczbę zawodników sięgającą 170 osób! 21 edycję tych zawodów Patronatem Honorowym objął Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Prezes Klubu Dąbrovia Grzegorz Baca.

Dla najlepszych „trójek” w poszczególnych kategoriach wiekowych zasponsorowane zostały upominki przez Starostę Dąbrowskiego, Prezes Dąbrovii ufundował puchary, a firmy wspierające klub zapewniły nagrody rzeczowe.

Zawody rozpoczęły się oficjalnym otwarciem, na którym przywitano licznie zgromadzonych uczestników, sędziów i wszystkich zgromadzonych. Została przybliżona historia dąbrowskiego łucznictwa oraz sylwetki trenerów, którzy ją tworzyli: Gerarda Borsy, Janusza Czuba, Janusza Hudyki i Jerzego Kozaka. Ich pamięć uczczono minutą ciszy. Następnie zawodnicy Dąbrovii wręczyli zaproszonym Panią kwiaty, złożyli życzenia i podziękowania za obecność na tym, jak ważnym dla dąbrowskiego sportu wydarzeniu. Po oficjalnym otwarciu zawodów, którego dokonał przedstawiciel Zarządu Klubu Dąbrovia Dawid Kot, przystąpiono do rywalizacji w kategoriach: młodzicy, OPEN łuki klasyczne, OPEN łuki bloczkowe oraz łuki barebow. Dąbrowski klub reprezentowało 30 zawodników i zawodniczek; dla niektórych był to debiut w tak dużych zawodach. Najlepiej spisał się Kamil Szczebak w kategorii OPEN KL, który przegrał tylko w finale z turniejową „jedynką” i ostatecznie zajął 2 miejsce! W tej kategorii 6 był Nikodem Głowacz (medalista Mistrzostw Polski sprzed tygodnia), a 8 Kamil Burgiel. W młodziczkach bardzo dobrze spisała się Vivienne Maiwald, która zajęła wysokie 6 miejsce po bardzo dobrym strzelaniu, a jej koleżanka Patrycja Lis była 8. Wśród młodzików najlepszy był Adrian Jankosz zajmując 5 lokatę. W łukach bloczkowych Agata Bulwa ostatecznie uplasowała się na 6 pozycji, a Jacek Piskorski na 7.

Na zakończenie zawodów dokonano dekoracji najlepszych zawodniczek i zawodników. Nagrody wręczali: Wiceprezesi Małopolskiego Związku Łuczniczego: Ryszard Pacura i Dawid Kot oraz trenerka Beata Chmielewska. Za miejsca 1-3 zawodnicy otrzymali puchary i upominki, 1-4 nagrody rzeczowe, a za 1-8 dyplomy.

Zawody zakończyły się ogólnym zadowoleniem wszystkich uczestników. Po raz kolejny Dąbrovia podołała organizacyjnie dużej ogólnopolskiej imprezie sportowej. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia partnerów samorządowych: Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej i Urzędowi Miejskiemu w Dąbrowie Tarnowskiej, a także sponsorom: Grupie Azoty, Witex, Saspol, Hydroland, Węc-auto części, MK-GEO, Majstermarket, Eurosan, Transport Wałaszek, Good Snack. Bardzo dużą pomoc w organizację zawodów włożyli trenerzy sekcji łuczniczej, zawodnicy i ich rodziny, a także sympatycy dąbrowskiego sportu. Wszystkim należą się wielkie podziękowania.