Dzisiaj:
Wtorek, 18 czerwca 2024 roku
Elżbiety, Gerwazego, Marka, Marinya, Pauli

MIESZKANKI RADGOSZCZY Z WIZYTĄ W WĘGRZCACH

2 czerwca 2023 | 1 komentarz

W ramach operacji: Wsparcie dla projektów demonstracyjnych i działań informacyjnych panie z Radgoszczy odwiedziły 30 maja Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Węgrzcach.

Tematem demonstracji była agrotechnika pszenżyta w gospodarstwie ekologicznym, jednakże przy tej okazji, można było zobaczyć wiele różnych gatunków roślin uprawnych, które podlegają wnikliwej, naukowej, odmianowej ocenie przydatności do uprawy w gospodarstwach rolnych, między innymi: różne pszenice, jęczmienie, rzepaki, soje, grochy oraz warzywa.

Ciekawostką jest to, że w Luszowicach, w miejscowości naszego powiatu znajduje się również poletko doświadczalne uprawy ziemniaków, które prowadzą doradcy z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Dąbrowy Tarnowskiej wraz z gospodarzami, a pod ścisłym nadzorem Stacji Oceny Odmian z Węgrzc.

Kolejny, podobny wyjazd dla mieszkańców z naszego powiatu odbędzie się 26 lipca, już dzisiaj serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu z naszym PZDR pod numerem tefonu: 14 642 28 19 .

kierownik PZDR MODR w Dąbrowie Tarnowskiej
Anna Morawiec


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 3 czerwca 2023 o 11:53
    gebelsmuzykant :
    radgoskie kobietki dobre kochanecki do kieliska wodki i wina sklenecki tak się dqawniei spiewało na weselach , eh łezka się w łocku kręci ,gdzie te cast
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)