Wtorek, 30 kwietnia 2024 roku
Bartłomieja, Jakuba, Katarzyny, Mariana

Mini koszykówka dziewcząt

9 marca 2012 | komentarze 3

W ramach realizacji Szkolnego Kalendarza Sportowego 9 marca br. w hali sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej odbyły się zawody w koszykówce dziewcząt ze szkół podstawowych. Zgłoszone drużyny walczyły o tytuł Mistrza Powiatu i awans do zawodów rejonowych.

Mecze rozegrane zostały w 2 grupach, systemem każdy z każdym, 3 x 4 minuty, dogrywka 2 minuty. Zwycięzcy grup walczyli o I miejsce, z II miejsca w grupach rozgrywali mecz o III miejsce.

Wyniki spotkań z grupach :

Grupa A:

Szczucin – Olesno- ( 0:0) (7:0) (7:0)

Sz.P. Nr 2 DT – Olesno -(4:0) (6:0) ( 8:0)

Szczucin – Sz.P. Nr 2 DT- ( 0:0) (0:2) ( 2:6)

I miejsce w grupie z 4 pkt zdobyła drużyna dziewcząt ze Sz. P. Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce – 3 pkt – Sz.P. Szczucin

III miejsce – 2 pkt – Sz.P. Olesno

Grupa B:

Słupiec – Bolesław – ( 0:2 ) (2:4) ( 2:8)

Sz.P. Nr 1 DT – Mędrzechów – ( 0:7) (4:9) (6:13)

Bolesław – Sz.P. Nr 1 DT – ( 6:0) ( 6:0) ( 8:4 )

Słupiec – Mędrzechów – (0:6) (6:6) (6:10)

Sz.P. Nr 1 DT – Słupiec – (4:0) ( 8:0) (12:2)

Mędrzechów – Bolesław – (2:0) ( 6:2) (10:2 )

I miejsce w grupie – 6 pkt – zdobyła drużyna dziewcząt ze Sz.P. z Mędrzechowa

II miejsce – 5 pkt – Sz.P. Bolesław

III miejsce – 4 pkt – Sz.P. Nr 1 Dąbrowa Tarnowska

IV miejsce – 3 pkt – Sz.P. Słupiec

Mecz o I miejsce rozegrany został pomiędzy drużynami dziewcząt ze Sz.P Nr 2 Dąbrowa Tarnowska a drużyną ze Sz.P. z Mędrzechowa –  (0:6) (4:6) (8:8) dogrywka (12:12) (14:18).

I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Mędrzechów prowadzone przez Monikę Tracz. Skład zwycięskiej drużyny: Aleksandra Juszczyk, Magdalena Sieradzka, Gabryiela Piłat, Kinga Kulig, Kinga Zapałka, Karolina Rejowska, Dominika Janiszewska, Dominika Urban, Katarzyna Majka, Agnieszka Sobieraj, Justyna Słoń, Natalia Janas, Angelika Jaska.

II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Powiatu zdobyły dziewczęta ze Sz.P. Nr 2 Dąbrowa Tarnowska prowadzone przez Grzegorza Kozakę. Drużyna w składzie: Daria Pasternak, Aleksandra Szczebak, Julia Serwin, Wiktoria Zaborek, Joanna Węgiel, Agnieszka Leżoń, Patrycja Chwałek, Aleksandra Wąsik, Anna Chojnowska, Jessica Mol, Natalia Pietras i Paulina Moździerz.

Mecz o III miejsce – Sz.P. Szczucin – Sz.P. Bolesław – ( 0:4 ) ( 2 :8) ( 2:14)

Najlepsza zawodniczka turnieju to Aleksandra Szczebak ze Sz.P. Nr 2 Dąbrowa Tarnowska.

Zwycięskie drużyny i najlepsza zawodniczka otrzymały dyplomy, medale i puchary. Nagrody w imieniu starosty Tadeusza Kwiatkowskiego wręczał sędzia turnieju Andrzej Soja.

źródło: MGOSiR

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).