Czwartek, 9 maja 2024 roku
Bożydara, Grzegorza, Joba, Karoliny, Mikołaja

Mini koszykówka – szkoły podstawowe

29 stycznia 2013 | Brak komentarzy

W ramach realizacji Szkolnego Kalendarza Sportowego 29.01.2013 r. przeprowadzone zostały Mistrzostwa Gminy w mini koszykówce dla uczniów ze szkół podstawowych.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Gminy zgłosiły się 3 drużyny ze szkół Nr 1, Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej i ze Smęgorzowa. Mecze rozegrane zostały w systemie każdy z każdym, 4 kwarty po 5 minut.

Sędziowie: Andrzej Soja i Mateusz Kabat, sędzia stolikowy – Anna Chmura.

Wyniki rozegranych meczów:

Sz.P. Nr 1 – Sz.P. Smęgorzów – ( 0 : 1 ) ; ( 0: 1 ) ; ( 0 : 3 ) ; ( 4 : 3 )

Sz.P. Smęgorzów – Sz. P.Nr 2 – ( 0 : 3 ) ; ( 0 : 7 ) ; ( 0 : 9 ) ;( 0 :13 )

Sz.P. Nr 1 – Sz.P. Nr 2 – ( 2 : 0 ) ; ( 2 : 4 ) ; ( 5 : 6 ) ; ( 5 : 10 )

I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 6 pkt – prowadzona przez Zbigniewa Soję w składzie: Szymon Janusiewicz, Piotr Klimowski, Kamil Miś, Sebastian Skalak, Michał Walus, Michał Zaborek, Maciej Kuchta, Mateusz Kaczówka, Maciej Rarus, Paweł Zachara, Hubert Dudek.

II miejsce – 3 pkt – zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzona przez Krzysztofa Niemca w składzie: Jakub Kot, Daniel Sitko, Hubert Łapa, Oktawian Majchrowicz – Andolfi, Mateusz Starzyk, Mateusz Mikuła, Łukasz Tomala, Konrad Moździerz, Krystian Frys, Filip Cygan, Patryk Pietras, Jacek Wójtowicz.

III miejsce – 0 pkt – Szkoła Podstawowa ze Smęgorzowa prowadzona przeze Stanisława Jarmułę w składzie: Przemysław Lekarczyk, Dawid Garstka, Przemysław Zięba, Kamil Sytoń, Daniel Miotła, Mateusz Ryczek, Dariusz Kochanek, Rafał Kmieć, Bartłomiej Garstka, Daniel Wąż, Maksymilian Obrochta.

Zawodnicy drużyn uczestniczących w mistrzostwach otrzymali dyplomy, medale i puchary, które w imieniu burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej  Stanisława Początka wręczali Renata Świątkowska – Wrona i Mateusz Kabat.

Mistrzowie i V-ce Mistrzowie Gminy będą nas reprezentować na Mistrzostwach Powiatu.

źródło: MGOSiR